فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان زرقان

با برگزاری دو کارگاه و یک نشست کتابخوان؛

فعالیتهای آموزشی مجازی کتابداران زرقان ادامه یافت

به همت کتابداران زرقان دو کارگاه آموزشی و یک نشست کتابخوان در فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرقان؛ به همت کتابداران این شهرستان کارگاههای آموزشی «قصه خوانی از گلستان سعدی»، «نقش بازی و اسباب بازی در رشد شخصیت کودک» و نشست کتابخوان در فضای مجازی برگزار شد.
کارگاه آموزشی با عنوان «قصه خوانی از گلستان سعدی» با اجرای لیلا نعمت الهی کارشناس ارشد علوم کتابداری و اطلاع رسانی و مسئول کتابخانه استاد شهریار شهرستان زرقان در بستر اسکای روم اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان اجرا شد.  این کارگاه، با قرائت سه قصه از کتاب «قصه های تصویری از گلستان به روایت مژگان شیخی» با عناوین «غلام دریا ندیده»، «شاهزاده کوتاه قد» و «نگهبان جوان» همراه بود.
در همین راستا، دومین جلسه از کارگاه آموزش «نقش بازی و اسباب بازی در رشد شخصیت کودک» با تدریس سعیده روستا برگزار شد. روستا در این دیدار در خصوص تقسیم بندی انواع بازی از دیدگاه پیاژه که شامل بازی های مهارتی ، نمادین ، سازنده و با قاعده و همچنین تقسیم بندی بازی های تقلیدی، نمایشی، نمادین و خیالی سخن گفت.
سعیده روستا در این کارگاه  بازی خیالی را باعث رشد خلاقیت وپرورش قوه خیال در کودک دانسته و مطالب مفیدی از گروه بندی انواع اسباب بازی، شامل گروه سازمان یافته و سازمان نیافته مطرح کرد.
معرفی شش کتاب خواندنی در وصف امیرالمومنین علی (ع)
همچنین اداره کتابخانه های شهرستان زرقان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی(ع) میزبان نشست کتابخوان مجازی بود. در این نشست حلیمه کرمی، کتابدار کتابخانه شهدای گمنام با خواندن شعری از شهریار برنامه را آغاز کرد و سپس به معرفی کتاب «شهریار» پرداخت.مسلم نوجوان با معرفی کتاب «جاذبه و دافعه حضرت علی(ع)» علاقه مندان  را با این کتاب و عوامل جاذبه و دافعه ایشان آشنا کرد و لیلا گلریز کتابدار کتابخانه حافظ به معرفی کتاب «فتنه» از جواد محدثی پرداخت و عوامل فتنه و ریشه فتنه را بیان  کرد.
در ادامه فاطمه زارعی کتابدار کتابخانه امام سجاد مهربان با معرفی کتاب«976روز در پس کوچه های اروپا» نوشته محمد دلاوری پرداخت و زهرا محمودی نیز کتاب «جلوه های تاریخ در شرح نهج البلاغه» را به اشتراک گذاشت.