فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان زرقان

به همت کتابخانه های عمومی زرقان،

شش کارگاه آموزشی و یک نشست کتابخوان برگزار شد

کتابخانه های عمومی شهرستان زرقان با برگزاری شش کارگاه آموزشی و یک نشست کتابخوان فعالیتهای خود را در فضای مجازی ادامه دادند.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرقان، در شهریورماه شش کارگاه آموزشی و یک نشست کتابخوان به همت کتابداران شهرستان زرقان در بستر اسکای روم برگزار شد 
  در همین راستا کتابخانه عمومی استاد شهریار با توجه به اهمیت شناخت سبک زندگی امام رضا و نشر آن در جامعه و همچنین شناخت بیشتر مردم از چگونگی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، کارگاه آموزشی با عنوان «آشنایی با جشنواره کتابخوانی رضوی» را توسط لیلا نعمت الهی مسئول را روز سه شنبه دوم  شهریور ماه  برگزار کرد.   این کارگاه، با توضیحاتی درباره جشنواره آغاز گردید سپس به معرفی کتاب هاب جشنواره در گروه های سنی مختلف  ادامه یافت و با توضیح روش های مختلف شرکت در جشنواره پایان پذیرفت.
 
همچنین کتابخانه استاد شهریار  به مناسبت ایام محرم و عاشورا و با توجه به اهمیت شناخت سبک زندگی امامان معصوم و نشر آن در جامعه، میزبان کارگاه آموزشی با عنوان «مهمان کوچک» با موضوع قصه خوانی از زندگی امام حسین (ع) بود. این کارگاه نیز روز  سه شنبه 2  شهریور ماه برگزار شد و با خوانش چندین قصه پایان پذیرفت.
 
افزون بر این  کتابخانه استاد شهریار، با توجه به اهمیت سرگرمی ها برای کودکان بویژه در دوران کرونا که امکان خروج از خانه کمتر است، کارگاه آموزشی با عنوان «بازی کنیم و بخندیم» را برگزار کرد. در این کارگاه، تعداد 22 تا از بازی های سنتی کودکان ایران توسط مسئول کتابخانه لیلا نعمت الهی آموزش داده شد که 10 بازی مربوط به رده سنی خردسال و 12 بازی مربوط به رده سنی کودکان بزرگتر بود. در ابتدای هر بازی نام بازی و کاربرد آن برای کودکان تشریح شد.
 
کتابخانه استاد شهریار زرقان نیز  میزبان کارگاه آموزشی با عنوان «قصه خوانی از گلستان سعدی» بود که روز سه شنبه 16 شهریور ماه برگزار شد. در این کارگاه، سه قصه از گلستان سعدی خوانده شد.
در ادامه برنامه های آموزشی کتابخانه های شهرستان زرقان، کارگاه آموزشی معرق کاشی  به همت کتابخانه علامه امینی دودج روز پنج شنبه 4 شهریور  با حضور اعضا،کتابداران و اقشار دیگر  با مربیگری محمدی برگزار شد . در این نشست، اصول و تکنیک های معرق با کاشی شکسته به ساده ترین شکل ممکن آموزش داده شد. همچنین شرکت کنندگان مهارت‌هایی چون معرق کاری بر روی ظروف سفالی، معرق کاری سرامیک بر روی دیوار  و معرق تابلویی را آموزش دیدند. هدف از برگزاری کارگاه های هنری کشف و تقویت استعدادهای جدید، ترغیب هنرمندان به فعالیت بیشتر و توسعه هنر در سطح شهرستان است.
 
همچنین کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) مهریان نیز روز سیزدهم شهریورماه برنامه ای را با عنوان قصه گویی برای کودکان در برگزار کرد. در این برنامه فاطمه زارعی کتابدار کتابخانه قصه گاو اسفنجی از کتاب «گاو اسفنجی» نوشته قاسم محمدی را خواند.
 
علاوه بر این کتابخانه شهدای گمنام نیز به منظور آشنایی و اشتراک گذاری کتابهای خوانده شده توسط اعضا نوجوان، نشست کتابخوان روز چهارشنبه 17 شهریور در بستر اسکای روم  برگزار کرد . در این نشست مجازی کتابهای «اصل موضوع» توسط نگار هاتفی، «دفتر خاطرات بچه لاغر مردنی» توسط بهار رحیمی نژاد، «از تابستان تا تابستان» توسط هدیه بوستانی، «جویندگان کلید جادویی» توسط محیا نصرتی، «بخواهیدتا به شما داده شود» توسط نادیا بخشنده، «ای کاش بینی من هم سبز بود» توسط مریم السادات موسوی و «آقای قورباغه» توسط زهرا گوهری پور معرفی و ارایه شدند.