فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان زرقان

به همت کتابخانه های عمومی زرقان ؛

نشست کتابخوان و کارگاه های آموزشی در بهمن ماه برگزار شد.

کتابداران زرقان در بهمن ماه نشست کتابخوان و کارگاه های آموزشی متنوعی را برگزار کردند.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرقان، کتابخانه های عمومی این شهرستان بهمن ماه را با برگزاری نشست کتابخوان و کارگاه های آموزشی مجازی پشت سرگذاشتند.
 
روز پنج شنبه 16 بهمن ماه  و همزمان با دهه مبارک فجر، مراسم گلباران قبور مطهر شهدا با حضور محمد اسداللهی فرماندار،  محمد محمدی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرقان، کتابداران و سایر اعضای شورای اداری شهرستان در گلزار شهدای زرقان برگزار شد. در این مراسم کتابداران با نثار گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره امام و شهیدان انقلاب را گرامی داشتند.
 
در همین راستا، نشست کتابخوان توسط کتابخانه عمومی شهدای گمنام زرقان در فضای مجازی برگزار گردید .
در این نشست کتاب های «به صرف قهوه و پیتا»، «جنایت و مکافات»، «بهترین کاسب قرن»، «بادبادک»، «چای نعنا» و «مردی به نام اوه» معرفی و به علاقه مندان پیشنهاد گردید.
 
کتابخانه عمومی شهدای گمنام زرقان همچنین سه کارگاه آموزشی را با هدف آموزش مهارت های لازم به کاربران برگزار کرد.
در ابتدا کارگاه آموزشی با موضوع آموزش نقاشی روی چوب برای گروه سنی 8 سال به بالا، کارگاه آموزشی بود که  توسط فاطمه زارعی کتابدار کتابخانه اجرا شد.
 
کارگاه آموزشی  با عنوان « رویکردی شناختی بهEQ و IQ در ادبیات هنری» نشست دیگر بود که با حضور دکتر گودرزی، منتقد، پژوهشگر و عضو هیأت علمی دانشگاه و از اعضا فعال کتابخانه برگا شد. در این کارگاه تفاوت‌های میان هوش شناختی و هوش هیجانی  و نقش این دو در خلق و آفرینش آثار ادبی و هنری به تفضیل توضیح داده شد.
 
در ادامه  کارگاه آموزشی  «فعالیت بدنی در سلامت ذهن و جسم» به میزبانی  شهدای گمنام شهرستان برپا شد که در این کارگاه مهدی ضامنی دکترای تربیت بدنی ، مدرس دانشگاه و دبیر آموزش و پرورش، راهکارهای مقابله با عوارض استرس بیماری کووید 19 و شیوه کنترل آن، همچنین پیشگیری از بیماری‌هایی مانند دیابت ، قلب و عروق، آلزایمر، نقش فعالیت های بدنی در کاهش عوارض ناشی از فراگیری ویروس کرونا و لزوم اصلاح سبک زندگی و خطرات زندگی ناسالم را تدریس کرد.
وی همچنین با اشاره به فواید ورزش و فعالیت های بدنی در کاهش بسیاری از بیماریها وحتی انواع مرگ و میر ناشی از بی تحرکی ، ورزش را یکی از مهمترین راههای سلامت ذهن و فعالیت مغزی و افزایش قدرت یادگیری دانست.