فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان زرقان

به همت کتابخانه های عمومی زرقان،

کارگاه، محفل ادبی و نشست کتابخوان برگزار شد

به مناسبت هفته دفاع مقدس کتابخانه های عمومی زرقان کارگاه آموزشی، محفل ادبی و 2 نشست کتابخوان برگزار کردند.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرقان، به مناسبت هفته دفاع مقدس کتابخانه های عمومی این شهرستان میزبان برنامه های کارگاه آموزشی «نامه های دلتنگی»، محفل ادبی و نشست‌های کتابخوان بودند.
 
کتابخانه عمومی استاد شهریار زرقان روز سه شنبه30 شهریورماه به مناسبت هفته دفاع مقدس، کارگاه آموزشی با عنوان «نامه های دلتنگی» در بستر اسکای روم برگزار کرد.
   در این کارگاه، چندین نامه با موضوع دفاع مقدس توسط لیلا نعمت الهی مسئول کتابخانه استاد شهریار قرائت گردید.
 
روز شنبه 27 شهریور نیز محفل ادبی شعر خوانی به مناسبت روز شعر و ادب پارسی و روز استاد شهریار به همت کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) مهریان برگزار گردید.                      
در این محفل علی حجتی، شاعر و مرضیه برومند، گوینده رادیو به عنوان مهمان حضور داشتند که حجتی شعری در وصف استاد شهریار خواند و برومند به خوانش اشعار استاد شهریار پرداخت.   
 
همچنین کتابخانه حافظ روز چهارشنبه 24 شهریور ماه نشست کتابخوان با معرفی 4کتاب برگزار کرد.
 ابتدا سمیه علمدارلو کتاب «20پرسش کودکان و نوجوانان درباره امام زمان (عج)» را معرفی کرد سپس محمد طاها عضو کودک کتابخانه کتاب «پل رنگین کمان» را به اشتراک گذاشت. در ادامه سمیه جعفری کتاب «کودکان هوشیارند اگر.. » را معرفی کرد.
در پایان، محمدحسین جعفری عضو نوجوان کتابخانه کتاب «نامه مهدی» را به اشتراک گذاشت.
 
در همین راستا نیز به مناسبت هفته دفاع مقدس روز چهارشنبه31 شهریور نشست کتابخوان با مشارکت کتابداران شهرستان در بستر اسکای روم برگزار شد.
در این نشست ابتدا لیلا نعمت اللهی کتاب «خاک‌های نرم کوشک» را که خاطرات محمد حسین برونسی بود را برای میهمانان معرفی نمود. سپس لیلا گلریز کتاب «داستان بهنام» با موضوع روایت زندگی بهنام محمدی نوجوان خرمشهری برای میهمانان معرفی کرد.
در ادامه مریم رضایی نژاد کتاب «خاطرات آن بیست وسه نفر» را به اشتراک گذاشت و در پایان زهرا محمودی کتاب «حوض خون» که روایت‌گر زنان در دوره دفاع مقدس است را برای مدعوین معرفی کرد.