فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان فراشبد

به مناسبت هفته کتاب و به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند برگزار گردید

جلسه انجمن مشترک کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند به ریاست صادق فروغی، فرماندار و با حضور بخشداران و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن ها برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند، روز شنبه 22 آبان ماه جلسه انجمن مشترک کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند به ریاست صادق فروغی، فرماندار و با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، بخشداران ، شهرداران و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن ها و با دستور کار برنامه های هفته کتاب و بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان در دفتر فرماندار برگزار شد. 
 
در ابتدا حامد جلالی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان، ضمن تبریک و گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد مهندس هادی نوشادی، رئیس فقید شورای اسلامی شهر فراشبند و توضیحات کوتاهی در مورد ساختار انجمن ها،  گزارش عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان در سال 1400را ارائه و به تشریح برنامه های هفته کتاب پرداخت.


در ادامه حاضرین در جلسه دیدگاه ها و نظرات خود را در مورد برنامه های هفته کتاب و همچنین مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان بیان نموده و به ارائه راهکار پرداختند.
 
در پایان جلسه، صادق فروغی فرماندار فراشبند با اشاره به فرارسیدن هفته کتاب، بر محاسبه و پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه توسط شهرداری ها تاکید نمود.
فرماندار شهرستان فراشبند با اهدای 100 جلد کتاب به کتابخانه عمومی فرهیختگان و ضمن تاکید بر مشارکت و حضور فعال اعضای انجمن ها در برنامه های هفته کتاب، عنوان نمود با همراهی و هماهنگی همه اعضای انجمن ها که از فعالان حوزه فرهنگی شهرستان هستند، می توان کارهای شاخصی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان انجام داد.
 
رایزنی فرماندار با شرکت معدن کوه سرمه جهت  مشارکت در مخلوط ریزی و تسطیح محوطه کتابخانه عمومی خلیج فارس دهرم، زیرسازی، تسطیح و آسفالت خیابان های اطراف کتابخانه عمومی فرهیختگان فراشبند توسط شهرداری فراشبند، پرداخت سهم نیم درصد توسط شهرداری ها، نصب بنر هفته کتاب و پلاکارد خدمات کتابخانه ها در سطح شهر فراشبند، مساعدت مالی دهیاری های بخش مرکزی و بخش دهرم در اجرای برنامه های فرهنگی کتابخانه ها در روستاها، برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب با مشارکت فرمانداری، بخشداری مرکزی، شهرداری فراشبند،  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه بسیج دانش آموزی و دانشجویی، از مصوبات این جلسه بود.