فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان فراشبد

به همت کتابخانه عمومی حکیم ابوالقاسم فردوسی دژگاه؛

کارگاه آموزشی «آشنایی با روش ها و فنون کشاورزی و باغداری» برگزار شد.

کتابخانه عمومی حکیم ابوالقاسم فردوسی دهستان دژگاه شهرستان فراشبند، کارگاه آموزشی آشنایی با روش ها و فنون کشاورزی و باغداری برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند، کارگاه آموزشی « آشنایی با روش ها و فنون کشاورزی و باغداری » ویژه دهستان دژگاه و با تدریس علی شریفی، کارشناس جهاد کشاورزی شهر دهرم، روز یکشنبه 23 آبان‌ماه  به صورت مجازی برگزار شد.
در ابتدای این کارگاه، حامد جلالی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند، ضمن تبریک هفته کتاب کتابخوانی و کتابدار به حاضرین و با اشاره به وقفه 3 ساله در خدمات دهی کتابخانه عمومی حکیم ابوالقاسم فردوسی، بیان داشت: این کتابخانه با وجود مشکلات متعدد، مجددا از خرداد ماه 1399 شروع به فعالیت نمود و با حمایت بخشدار بخش دهرم، دهیاران دهستان و همراهی خیرین و مردم، فعالیت های فرهنگی متنوعی در 11 روستای این دهستان برگزار نموده است.
جلالی ضمن تقدیر از تلاش های فریبا پالیزدان، مسئول کتابخانه حکیم ابوالقاسم فردوسی، در برگزاری این کارگاه، عنوان نمود: به مناسبت هفته کتاب و با توجه به اینکه اکثر مردم منطقه به کشاورزی و باغداری مشغول هستند، این کارگاه آموزشی برگزار می گردد.
در ادامه، علی شریفی، کارشناس جهاد کشاورزی شهر دهرم به ارائه مطالبی در خصوص کاشت، داشت و برداشت گندم و صیفی جات، نحوه استفاده از سموم و نظارت بر سلامت محصولات کشاورزی، تغییر الگوی کشت با توجه به کاهش قابل توجه بارندگی پرداخت و به سئوالات حاضرین پاسخ داد.