منو1
Untitled

1399/3/21 چهارشنبه در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مطرح شد؛ شهرستان نوبنیاد بختگان باید در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی حرکت کند اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بختگان با معرفی سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بختگان صبح دوشنبه 19 خرداد با حضور مجید غلام‌پور فرماندار، علیرضا سفار امام جمعه، اعضای انجمن و روح الله منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با دستور کار معرفی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بختگان در محل فرمانداری برگزار شد.
روح الله منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار با اشاره به وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان بختگان گفت:  سرانه فضا، کتاب و عضو شهرستان بختگان از میانگین استانی پایین تر است. در شهرستان بختگان یک کتابخانه شهری و یک کتابخانه روستایی داریم که کتابخانه روستایی این شهرستان، کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) روستای خواجه جمالی،  در دور سوم جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب به عنوان روستای نمونه در سطح ملی معرفی شد که افتخاری برای استان بود.
او ادامه داد: در شهر آباده طشک مشکل اساسی، ساختمان استیجاری  است. قریب به ربع قرن است که به صورت رسمی در این شهر کتابخانه بوده ولی هنوز از ساختمانی به ساختمان دیگر در حال اسباب کشی هستیم. که این جابجایی متعدد هم به تجهیزات و اموال آسیب رسانده و هم اعضا کتابخانه از این مساله آسیب زیادی دیده اند.
او با اشاره به ضرورت ساخت کتابخانه شهر آباده طشک تاکید کرد: در آباده طشک زمین برای ساخت کتابخانه اختصاص داده شده است که لازم است با حمایت مسئولان شهرستان، این پروژه آغاز شود. می توان از ظرفیت بنیادهای خیریه و خیرین استفاده کرد.
منوچهری با اشاره به برنامه هایی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیان کرد: کتابخانه های عمومی حتی در ایام کرونا برنامه های فرهنگی متنوعی ارائه دادند که می توان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را نام برد که همچنان ادامه دارد و استقبال خوبی از آن صورت گرفته است. همچنین مسابقه اینستاگرامی مرا بخوان، مسابقه نقاشی ما_کرونا_را_شکست می دهیم، پویش هر خانه یک کتابخانه، جشنواره مرورنویسی و ... از سایر برنامه هایی بود که در این ایام خانه نشینی اجباری توسط کتابخانه ها برگزار شد.
مجید غلامپور فرماندار بختگان نیز در این دیدار بیان کرد: اصل، بنا و پیشرفت هر شهرستان  فرهنگ است و کتاب و کتابخوانی اصل و اساس توسعه فرهنگی است. در جامعه امروزی به دلایل مختلف مساله کتاب و کتابخوانی و توسعه فرهنگی کمرنگ شده که این باید در بین مردم ریشه یابی شود. اگر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه ای توسعه پیدا کند خود سدی می شود و جلو بسیاری از آسیب های اجتماعی را خواهد گرفت. شهرستان نوبنیاد بختگان هم با توجه به سابقه فرهنگی و دینی که دارد باید در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی حرکت کند.
این مقام مسئول با اشاره به سابقه کتابخانه های موجود در شهرستان ابراز امیدواری کرد که جلسات انجمن این شهرستان به طور منظم برگزار شود و شهرداری ها، بخشداری ها و سایر نهادهای شهرستان نهایت همکاری را با مجموعه اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داشته باشند تا در آینده شاهد رشد و توسعه کتابخانه های شهرستان در همه ی شاخص ها باشیم.   
گفتنی است در  این دیدار از زحمات و خدمات محمدمسعود یاربی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نی ریز در سمت سرپرست کتابخانه های عمومی بختگان تقدیر شد و غلامرضا غلامی به عنوان سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بختگان معرفی شد. همچنین مصوب شد 5 نفر عضو حقیقی انجمن و صاحبین امضاء معرفی شوند. در حاشیه این مراسم مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس از کتابخانه عمومی بصیرت شهر آباده طشک بازدید کرد.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]