منو1
Untitled


1399/2/10 چهارشنبه کتابداری تعطیل نیست؛ کتابخانه‌های عمومی شهرستان فیروزآباد در روزهای کرونایی از ظرفیت فضای مجازی برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند با آغاز شیوع کرونا و تعطیلی کتابخانه‌ها، کتابداران شهرستان فیروزآباد با شعار «ما کرونا را شکست می دهیم» و همچنین «کتابداری تعطیل نیست» به فعالیت‌های خود در فضای مجازی ادامه دادند. به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فیروزآباد، رقیه عشقی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فیروزآباد عنوان کرد: کتابداران کتابخانه سروش با تبلیغ در گروه‌های مختلف مدارس و مهدکودک‌ها همچنین در گروه پیام‌رسان مربوط به کتابخانه خود سرگرمی‌هایی از جمله قصه گویی، ساخت کاردستی، معرفی کتاب و مسابقه نقاشی ما کرونا را شکست می دهیم فعالیت داشتند.
کتابداران کتابخانه روزبه هم در این روزهای کرونایی در پیام‌رسان‌های داخلی مانند بله و سروش با به اشتراک گذاشتن نقاشی‌های اعضای کودک با موضوع کرونا و در اینستاگرام با معرفی کتاب فعالیت داشتند، همچنین در گروه مربوط به کتابخانه خود فعالیت هایی مانند قصه‌گویی و نمایش عروسکی جهت استفاده  اعضا ارائه دادند.
محمدحسین بهرامی مسئول کتابخانه روستایی جایدشت با تبلیغ در فضای مجازی و اشتراک‌گذاری کتاب و معرفی کتاب‌های مناسب اعضای کتابخانه به فعالیت خود ادامه داد.
اما در بخش میمند فیروزآباد در کتابخانه گلستان، اعضای کتابخانه با کمک کتابداران نشست کتابخوان مجازی در حوزه کودک و یک نشست ویژه بزرگسالان برگزار کردند. همچنین این کتابداران با برگزاری دو نشست دیگر در اسفند ماه به صورت مجازی فعالیت بسیار خوبی در این زمینه در جهت معرفی کتاب به اعضای خود داشته اند.
سلیمه موذن مسئول کتابخانه شهید جابر قربانی، با تبلیغ برنامه‌های نقاشی با موضوع کرونا در گروه‌های مجازی مربوط به مهدهای کودک اعضای کتابخانه را تشویق به مشارکت در این مسابقه کرد و همچنین با ارائه کاردستی های جالب در پیام رسان بله به فعالیت خود در روزهای کرونایی و تعطیلی کتابخانه‌ها ادامه داده است.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]