منو1
Untitled

1399/3/21 چهارشنبه با معارفه سرپرست اداره کتابخانه های عمومی سرچهان فارس؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرچهان برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرچهان با حضور فرماندار، امام جمعه شهر کره ای و امام جماعت شهر حسامی، اعضای شورای اداری و انجمن و مدیر کل کتابخانه های استان فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرچهان صبح دوشنبه 19خرداد به ریاست ابراهیم رحیمی فرماندار، محمدجواد طلایی امام جمعه شهرستان سرچهان، احمدگل سرخ امام جماعت شهر حسامی،  اعضای شورای اداری و انجمن و با حضور روح الله منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس در محل فرمانداری برگزار شد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس در این جلسه با اشاره به اینکه شهرستان سرچهان به تازگی تشکیل شده است، عنوان کرد: راه اندازی اداره کتابخانه ها توسعه را به دنبال خواهد داشت و باعث می شود مسائل و مشکلاتی که در سطح شهرستان در حوزه کتاب و کتابخانه موجود هست با دقت و تیزبینی بیشتری دیده شود و در آینده توسعه خوبی به دنبال خواهد داشت.
منوچهری با تصریح اینکه نهاد کتابخانه های عمومی کشور بودجه عمرانی ندارد، خاطرنشان کرد: علی رغم این، در  سال گذشته کتابخانه عمومی « زنده یاد حامد براتی» شهر حسامی تعمیر و به سازی شده و منابع و تجهیزاتی هم برای کتابخانه ها فرستاده شده است.
او با اشاره به اینکه تجهیز  کتابخانه های عمومی از اولویت مجموعه است، گفت: در دو سال اخیر و با کمک خیرین نزدیک یک میلیارد تومان کتاب تحت عنوان طرح نسیم دانایی در حوزه کودک و نوجوان، رمان خریداری شد و به کتابخانه ها فرستاده شد که به دو کتابخانه شهرستان سرچهان هم تعلق گرفت. در فاز سوم این طرح هم کتاب‌های پرمخاطب در حوزه روان‌شناسی خریداری خواهد شد و به کتابخانه‌ها ارسال می‌شود.
منوچهری با اشاره به شاخص های عضویت، منابع و فضای کتابخانه ای در شهرستان سرچهان عنوان کرد: اگر بخواهیم در این شاخص ها پیشرفت داشته باشیم باید فضای کتابخانه توسعه پیدا کند و با توجه به عدم وجود اعتبارات دولتی و بودجه عمرانی، می توان از ظرفیت خیرین برای شروع توسعه استفاده کنیم.
مدیر کل کتابخانه های فارس در خصوص جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: در ایام کرونا، کتابخانه ها فعالیتهای فرهنگی خود را ادامه دادند از جمله می توان به  برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، مسابقه مرا بخوان، هر خانه یک کتابخانه، مسابقه نقاشی کرونا را شکست می دهیم، جشنواره مرورنویسی اشاره کرد.
ابراهیم رحیمی فرماندار سرچهان نیز در این نشست با اشاره به نقش کتاب و کتابخانه گفت: در طول تاریخ کتاب نقش مهمی در آگاهی انسان‌ها داشته است.آن چیزی که انسان را باسواد می‌کند کتاب است. یکی از مراکز فرهنگی که در سال‌های اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده است کتابخانه‌های عمومی است که حتی در شهرهای کوچک و روستاها هم شاهد راه‌اندازی کتابخانه هستیم.
رحیمی تصریح کرد: امیدواریم با استقرار اداره کتابخانه ها در شهرستان بتوانیم از فضا و منابع موجود کتابخانه ها بهره ببریم و هم بتوانیم این شاخص ها را توسعه بدهیم. کتابخانه ها باید مردم را تشویق به مطالعه کتاب و کتابخوانی کنند تا مردم با انگیزه بیشتر به کتابخانه ها مراجعه کنند و از خدمات آن فعالانه استفاده کنند.
او به نقش اثرگذار کتابخانه های عمومی اشاره و تاکید کرد: اداره کتابخانه ها باید برنامه ریزی کند تا تمامی مردم شهرستان از این ظرفیت بهره کافی ببرند.
گفتنی است در ادامه این نشست، ضمن قدردانی از خدمات منصور اسدپور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بوانات در سمت سرپرست کتابخانه های عمومی سرچهان، رضا ملکی به عنوان سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرچهان معرفی شد. معرفی اعضای حقیقی انجمن و صاحبین امضاء از مصوبات این جلسه بود.
همچنین در ادامه این سفر، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس از کتابخانه عمومی شهید طلایی شهر کره‌ای، کتابخانه عمومی زنده یاد حامد براتی شهر حسامی، کتابخانه عمومی حضرت روح الله شهرستان خرم‌بید و کتابخانه عمومی شهید خبازی شهرستان پاسارگاد بازدید کرد.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]