منو1
Untitled
1399/3/17 شنبه به ریاست فرماندار؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی سروستان در سال جاری برگزار گردید جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروستان به ریاست فرماندار و با حضور اعضا تشکیل شد.
 به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان صبح یکشنبه 11 خرداد در محل فرمانداری برگزار شد.  در این جلسه محسن پورزارعی فرماندار شهرستان سروستان گفت: گسترش شبکه‌های اجتماعی در بین جوانان باعث شده که بخش قابل توجهی از اوقات فراغت جامعه به فضای مجازی اختصاص یابد که البته حضور در این فضا و خواندن پیام‌های متعدد در این شبکه‌ها، به مطالعه‌‌ي هدفمند آن‌ها لطمه زده‌است .
پورزارعی در سخنان کوتاهی با بیان اینکه با ایجاد فضای همدلی و همراهی در استان و به ویژه شهرستان سروستان شرایط برای پیشبرد اهداف و اقدامات فرهنگی مطلوب است افزود: خوشبختانه استانداری، فرمانداری، شوراهای اسلامی شهرها و شهرداری‌ها حامی مباحث فرهنگی بوده و به ویژه در راستای ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام برمی‌دارند.
راحله شبان سروستانی، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز در این دیدار از فعالیت‌های انجام شده کتابخانه‌ها در تعطیلات اجباری کرونا، که بیشتر به صورت مجازی و با هدف اطلاع‌رسانی، آموزش، و پرکردن اوقات فراغت صورت گرفته گزارش داد.
گفتنی است راه‌اندازی  کانال مجازی با محتوای فرهنگی و هنری مفید در راستای تزریق روحیه امید، نشاط و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با مدیریت و همکاری اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر سروستان، نیازسنجی و برنامه ریزی برنامه‌های مفید فرهنگی و هنری برای اقشار مختلف جامعه،  رونمایی از کتاب‌های «تاریخ سروستان»و «غواص و ماه» از کتاب‌های تازه منتشر شده نویسندگان سروستانی توسط اداره کتابخانه‌ها با همکاری دیگر دستگاه های مربوطه، چگونگی همکاری های مالی شهرداری سروستان با اداره کتابخانه، مربوط به پرداخت سهم نیم درصد از درآمدهای شهرداری به کتابخانه‌های عمومی شهر سروستان از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود. 
همچنین در این جلسه حکم اعضای حقیقی انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر سروستان اعطا شد.  که بر این اساس کاظم خادمی، اکرم مومنی، وحید حیدری، محمد محمودی و مریم کاظمی در یک دوره یک‌ساله به عنوان اعضای حقیقی انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر سروستان انتخاب شدند.
در پایان پیشنهاد راه‌اندازی حلقه تحقیق و پژوهش برای کمک به حل معضلات و مشکلات اخلاقی، فرهنگی جامعه با همکاری فرماندار واعضای انجمن کتابخانه، داوطلبین، علاقمندان و متخصصان مطرح و بررسی شد.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]