منو1
Untitled
1399/3/7 چهارشنبه توافقی برای کودکان فارس؛ کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری فارس تفاهم نامه همکاری امضا کردند تفاهم نامه همکاری‌های مشترک فرهنگی، آموزشی، علمی و خدماتی در حوزه کودکان میان ادارات کل کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس به منظور همکاری های بیشتر و تخصصی در حوزه ترویج کتابخوانی کودک و نوجوان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به اهمیت فعالیت در حوزه کودک و نوجوان عنوان کرد: توجه به حوزه کودک و نوجوان از اولویت نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و در چند سال اخیر بخشی از فعالیت های این نهاد فرهنگی به صورت تخصصی به حوزه کودک و نوجوان اختصاص یافته است.
روح الله منوچهری عنوان کرد: ایجاد کتابخانه های تخصصی کودک و نوجوان، ایجاد بخش کودک در کتابخانه های عمومی و ارتقای مهارت کتابداران بخش کودک کتابخانه های عمومی از طریق برگزاری دوره های مختلف آموزشی از جمله برنامه هایی است که در چند سال گذشته انجام شده است.
وی با تصریح اینکه فعالیت در حوزه کودک باید هدفمند و منجسم باشد، گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس در حوزه کودکان و نوجوانان با آموزش و پرورش، مهدکودک ها، اداره کل فرهنگ و ارشاد و دیگر مراکز فرهنگی همچون سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز و مرکز تخصصی مطالعات ادبیات کودک دانشگاه شیراز در تعامل است؛ انعقاد تفاهم نامه با اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان نیز در همین راستا انجام شده است.
منوچهری اضافه کرد: همکاری‌های مشترک فرهنگی، آموزشی، علمی و خدماتی، تقویت و ارتقای سطح علمی و فرهنگی دو سازمان و بهره‌گیری از امکانات، ظرفیت‌ها و توانایی‌های بالقوه طرفین در راستای افزایش خدمات از جمله اهداف این تفاهم نامه است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس خاطرنشان کرد: با انعقاد این تفاهم نامه همکاری های این دو اداره کل بیشتر خواهد شد و با بهره گیری از تجربه کتابداران کتابخانه های عمومی و مربیان کانون، اقدامات موثری در حوزه ترویج کتابخوانی در استان صورت می گیرد.
گفتنی است، برگزاری نشست‌های مشترک فرهنگی و علمی، همایش‌ها، و برپایی نمایشگاه‌ها، ایجاد شرایط مناسب و تخفیف جهت عضویت اعضای ارشد کانون و کارکنان کانون در کتابخانه های عمومی؛  برگزاری مسابقات و فعالیت های فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه مفید، آموزش به کتابداران کتابخانه های عمومی در زمینه ی فضاسازی، چیدمان کتاب، چگونگی برقراری یک ارتباط مناسب با مخاطب کودک و نوجوان، مشارکت در برگزاری برنامه های ترویجی و نشست های نقد و بررسی کتاب و معرفی اساتید مرتبط با موضوع نشست ها در مراکز کانون و کتابخانه های عمومی و مشارکت در اجرای برنامه های مرتبط با قصه گویی در کتابخانه ها، از جمله تعهدات قید شده در این تفاهم نامه است.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]