منو1
Untitled
1397/2/2 يكشنبه خبرهای خوب در خصوص کتابخانه «شهید دستغیب» در راه است: کیفیت را فدای سرعت در کار نخواهیم کرد/ آغاز فعالیت هیئت بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب» خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به آغاز فعالیت هیئت بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب»، ضمن تقدیر از خیرین و این هیئت، می گوید: هرگز کیفیت را فدای سرعت در کار نخواهیم کرد چرا که اعتقاد داریم که باید کاری شایسته شکل بگیرد.

از دی ماه سال گذشته که مسئله تخریب سازه کتابخانه «شهید دستغیب» توسط داریوش نویدگویی، ناشر برتر کشوری در شیراز عنوان کرد، این موضوع به بحث جدی برخی رسانه ها به ویژه خبرگزاری شبستان استان فارس مبدل شد، این ناشر برتر کشوری، این کتابخانه را هویت مردم شیراز خوانده بود.

 این کتابخانه 69 ساله حدود 70 هزار جلد کتاب در خود جای داده است و از حدود 2 هزار عنوان نشریه از ابتدای چاپ روزنامه و نشریه در فارس و کشور در دوره قاجار و دوره مشروطه تا دوره معاصر در خود جای داده است

«بازسازی درستی برای کتابخانه شهید دستغیب باید شکل گیرد، از این رو هیئت بازسازی تشکیل شده که متشکل از برترین مهندسان شهر شیراز است و این هیئت کارهای سازه، مقاومت و غیره را مورد بررسی قرار می دهد»، این لید خبری بود که با کد 683632 در آخرین روز دهمین ماه سال 96 به روی خروجی خبرگزاری شبستان قرار گرفت.

دکتر روح الله منوچهری، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس در آن زمان گفته بود «در سه نوبت مطالب جمع آوری شده هیئت بازسازی به کتابخانه های عمومی ارسال می شود که امروز نخستین دور از مطالب باید ارسال شود و سپس در 15 بهمن و آخر بهمن ماه نتایج به اطلاع می رسد.»

«مقرر بود هیئتی برای بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب» تشکیل شود و نتایج مطالعات را در سه فاز تا پایان بهمن ماه ارسال کند، اما انگار کسی به فکر نیست و به گفته مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس، این هیئت کار خود را انجام نداده است.»، این هم لید دومین گزارشی بود که خبرگزاری شبستان در این خصوص با کد 694120 در تاریخ شانزدهم اسفندماه 96 بر روی خروجی خود قرار داد.

 منوچهری در گزارش پیشین ابراز امیدواری کرده بود که اتفاقات خوبی در سال 97 روی دهد و بر همین اساس در ادامه پیگیری ها، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس در آخرین روزهای فروردین 97، در پاسخ خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز می گوید: برای بازسازی کتابخانه روند خوبی در حال حاضر پیش می رود.

وی می افزاید: 14 فروردین ماه سال جاری، جلسه ای با نمایندگان نهاد و شورای بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب» برگزار شد که در آن جلسه مقرر شد نقشه های اولیه در سه بخش معماری، تاسیسات و سازه آماده شود که ابتدا باید روی معماری و تاسیسات بازسازی انجام گیرد و سپس بازسازی برای بخش سازه شکل پذیرد.

دکتر منوچهری ضمن تقدیر از خیرین و تیم هیئت بازسازی کتابخانه، می گوید: کلیت نقشه ها به تهران ارسال شده است و در 10 روز نخست اردیبهشت ماه نقشه های نهایی تاسیسات و معماری توسط این هیئت به دست ما می رسد.

وی با اشاره به اینکه تعهدات به موقع انجام می شود با سرعت خوبی پیش می رود، می افزاید: تمام تلاش می کنیم که حتی یک روز که شده هم زودتر کار سرانجام گیرد و شروع پروژه ها را سریعتر شاهد باشیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با یادآوری این مطلب که مقاوم سازی بسیار سخت از ساختن است، می گوید: کیفیت را فدای عجله نخواهیم کرد و در بهترین شرایط ممکن کار را اجرایی خواهیم کرد، چرا که اعتقاد داریم که باید کاری شایسته، در خور شان و فاخر انجام شود.

با این خبر خوب مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس، افقی روشن در برابر بازسازی قدیمی ترین کتابخانه جنوب کشور گشوده می شود و خبرگزاری شبستان وظیفه خود می داند تا حصول نتیجه این موضوع را پیگیری کند.

منبع: خبرگزاری شبستان

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]