منو1
Untitled
1397/5/25 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در گفتگو با خبرگزارى رضوى: ١٥ عنوان کتاب با موضوع شاهچراغ(ع) برای جشنواره کتابخوانی رضوی آماده می شود مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس از آماده کردن ١٥ عنوان کتاب توسط آستان حضرت شاهچراغ(ع)برای بخش ویژه استان فارس نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این استان خبر داد و گفت: از میان این عنوان کتاب، یک اثر به عنوان موضوع بخش ویژه استان، به علاقه مندان شرکت در جشنواره معرفى خواهد شد.

روح الله منوچهرى در گفتگو با خبرنگار خبرگزارى رضوى در فارس با بیان اینکه در حال حاضر آثار شرکت کنندگان در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی جمع آوری شده است گفت: امسال جمع آوری آثاری که بصورت دیجیتال به دبیرخانه جشنواره ارسال شد آسانتر بوده و تمامى آثار به تهران ارسال گردیده و در حال داورى است.

منوچهرى بیان کرد: از لحاظ آمار شرکت کنندگان انتظار می شود شاهد رشد حدود ١٠ درصدی شرکت کنندگان نسبت به سال گذشته باشیم همانگونه که سال گذشته نسبت به سال قبل تر شاهد افزایش چهار و نیم برابری بوده ایم؛ البته امسال این افزایش به ثبات و وضعیت پایداری رسیده است.

وی بیان کرد: تاکید ما بیشتر بر این بوده که شرکت کنندگان را  به حضور آنلاین در جشنواره تشویق کنیم که این اتفاق، اتفاق مثبتى در این حوزه به شمار می آید.

منوچهری در ادامه گفت: امسال با توجه به ظرفیتی که بخاطر فعالیت های مستمر و تلاش های وافر همکاران ایجاد شده و رضایت نسبی که از برگزاری جشنواره وجود داشت باعث شد که آمار شرکت کنندگان در همان وضعیت ماندگار شود و ارتقاء نیز پیدا کند؛ البته هنوز آمار های رسمی اعلام نشده است که ببینیم در سطح کشور افزایش چقدر بوده است و نسبت ما به افزایش کشوری در حالت مطلوبی هست یا خیر.

وی در ادامه افزود: اختتامه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان فارس روز ١٢ شهریور ماه در شیراز به صورت استانی برگزار خواهد شد و اسامى برگزیدگان فردی و خانوادگی در همان روز اعلام خواهد شد.

منوچهری افزود: در سال گذشته به همه کودکانی که در جشنواره شرکت کردند هدایایی اهداء شد و در تمامی کتابخانه ها مراسم اختتامیه برگزار گردید، امسال هم اگر حامیان مالی به تعهدات خود عمل کنند ما مى توانیم این کار انجام دهیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس نبود آثار و کتاب های خوش خوان و عمومی برای معرفی حضرت شاهچراغ(ع)  در سطح ملی را یکی از ایرادات وارده به این جشنواره دانست و گفت: قرار است آستان حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) ١٥ عنوان کتاب در معرفی شخصیت ایشان برای دوره بعد آماده نماید که از بین این کتاب ها یک کتاب به عنوان کتاب بخش ویژه جشنواره در استان فارس انتخاب می شود و در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

منوچهری گفت: در بخش ویژه امام رضا(ع) ٧٠٠ عنوان کتاب در باب معرفی شخصیت ایشان بود که تعدادی از آنها به عنوان کتاب های جشنواره انتخاب شد.

 

منبع: خبرگزاری رضوی فارس

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]