منو1
Untitled


1399/2/4 پنجشنبه نشست کتابخوانی مجازی؛ در روزهایی که کتابخانه تعطیل است اما کتابداری تعطیل نیست کتابخانه عمومی گلستان میمند فعالیت‌های فرهنگی و کتابخوانی خود را به شکل مجازی برگزار می‌کند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فیروزآباد، کتابخانه عمومی گلستان میمند اولین نشست کتابخوان خود در سال 99 را به شکل مجازی در شبکه اجتماعی واتس‌اپ برگزار کرد.

انسیه موذنی کتابدار کتابخانه گلستان میمند عنوان کرد: در این نشست که در تاریخ چهارشنبه 27 فروردین برگزارشد، سادینا امیرسالاری اعضای گروه را به خواندن دو کتاب «5 نفر در بهشت منتظر شما هستند» نوشته میج آلبوم و «ربات جنگلی» نوشته پیتر براون دعوت کرد. محمدعلی پارسازاده کتاب «یادت باشد» نوشته محمدرسول ملاحسنی را معرفی کرد و فاطمه علی‌پور کتاب «راهکارهای عملی برای ورود به قلب همسر» نوشته لیلا خانه‌دان را معرفی کرد.

زهرا اعتمادی، فریبا عظیمی، زهرا نگهبان و سارا زحمتکش به ترتیب خواندن کتاب‌های «راهی به سوی نور:پیرامون ارتباط روحی با امام زمان علیه السلام» علی‌رضا نعمتی، «کلبه عمو تُم» هریت بیچر استو، «انسان خداگونه» یووال نوح‌هراری و «خدا آن‌گونه که من می‌فهمم» مهاتما گاندی را توصیه کردند.

اما سمانه ساده‌میمندی خواندن کتاب «شدن» اثر میشل اوباما به دلیل جذابیت این کتاب که در واقع زندگی‌نامه میشل اوباما است را سفارش کرد.

انسیه مؤذنی کتابدار کتابخانه نیز کتاب‌های: «من گنجشک نیستم» نوشته مصطفی مستور و «بر مدار آفتاب: ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی» نوشته محمدحسین پورامینی (از سری کتابهای ویژه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی) را معرفی کرد.

در تاریخ دوشنبه 25 فروردین نیز جمع‌خوانی کتاب «زندگی حضرت معصومه علیها سلام» نوشته سید محمد مهاجرانی توسط سه عضو فعال بخش کودک کتابخانه خانم‌ها هستی نامور، نادیا مظفری و ستایش علیایی در گروه واتس‌اپی بخش کودک کتابخانه صورت گرفت. (این کودکان هرکدام خوانش بخشی از کتاب را به صورت صوتی در گروه ارسال کردند.)

همچنین در گروه واتس‌اپی بخش کودک کتابخانه، فعالیت‌هایی از جمله معرفی و ارسال پی‌دی‌اف کتاب‌هایی نظیر «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «هدهد بهار»، «هدیه پُرماجرا» و ... و همچنین منابع جشنواره رضوی و دیگر مسابقه‌ها، ارسال فیلم‌های مربوط به بازی‌های جالب، آموزنده و سرگرم‌کننده و لینک کتابخانه‌های الکترونیک مناسب این گروه سنّی و ... انجام شده است.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]