منو1
Untitled
1399/3/17 شنبه با معرفی پنج کتاب؛ نشست کتابخوان در خرامه به صورت مجازی برگزار شد کتابخانه محمد رسول الله(ص) خرامه نشست کتابخوان مجازی خود را با موضوع گرامیداشت سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار کرد.
به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه، به مناسبت رحلت امام خمینی (ره) روز سه شنبه 13 خرداد ساعت 10 صبح نشست کتابخوان کتابخانه ای در گروه مجازی قصه گویی کتابخانه محمد رسول الله (ص) خرامه با معرفی  پنج کتاب برگزار شد.
 لیلا خادمیان، مسئول کتابخانه عمومی محمدرسول الله در این دیدار ، جلد پنجم از مجموعه 12 جلدی نام آوران ایران با عنوان «امام خمینی(ره)، بنیان‌گذار انقلاب اسلامی» را معرفی نمود و بیان داشت: این اثر از جمله مهم‌ترین آثار به‌نشر است که به قلم مرحوم امیر حسین فردی، نویسنده برجسته آثار انقلابی و ادبیات داستانی نوشته شده و با تصویرگری شیلا خزانه‌داری برای مخاطب نوجوان منتشر شده است. این اثر به زندگی و مبارزات رهبر انقلاب و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد. از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به خلاصه، مقید و مصور بودن کتاب اشاره کرد که مخاطب نوجوان را به راحتی با سیر تاریخی رهبر فرزانه انقلاب آشنا می‌کند.
     کتاب «عطر گل های خورشید» دومین کتاب معرفی شده در این نشست بود که توسط فاطمه زارع معرفی شد. وی ضمن معرفی این کتاب بیان داشت: مجموعه کتابهای «عطر گلهای خورشید» خاطرات دوران کودکی فرزندان و نوههای امام خمینی (ره) و کسانی است که دربارهی ایشان نقل کردهاند. نویسنده این کتاب مرضیه غفار است.
 امیرمحمد نجفی عضو کودک کتابخانه سومین کتابخوان این نشست بود که خواندن «رازهای روزهای بهاری» را پیشنهاد کرد و گفت: این کتاب نوشته امیرحسین زمانپور با تصویرگری محمدحسین صلواتیان است که در قالب  داستان کوتاه، خاطرات فرزندان و نزدیکان رهبر انقلاب اسلامی را برای ما نقل می کند. با خواندن این کتاب ما بیشتر با شخصیت امام خمینی (ره) آشنا می شویم.
در ادامه ستایش کشاورزی چهارمین کتاب را با عنوان «بچه ها و کاردستی» معرفی کرد و گفت: نویسنده و تصویرگر این کتاب مرتضی امین است. این کتاب از مجموعه «قصه های پروانه» است که در آن ها به بیان یکی از ویژگی های امام خمینی پرداخته شده است و موضوع کتاب «بچه ها و کاردستی» این است که امام خمینی (ره) پر کار و پر تلاش بودند و همیشه به مطالعه و نوشتن مشغول بودند. ایشان بخش کوتاهی از این کتاب را برای اعضاء گروه خواندند.
در پایان هستی اکبری نیز خواندن کتاب «پروانه های سرگردان» توصیه کرد و درباره این اثر گفت: «پروانه های سرگردان» نوشته صادق کرمیار است که براساس خاطره‌ای از خانم زهرا اشراقی نوه حضرت امام خمینی (ره) نوشته شده و مربوط به آخرین روزهای حیات امام خمینی (ره) است. داستان کتاب خاطره ای از  فاطمه و علی نوه‌های امام خمینی (ره) را روایت می کند که در روزهایی بستری امام خمینی(ره) در بیمارستان، بسیار اظهار دلتنگی می‌کنند و دلشان می‌خواهد به ملاقات او بروند. این دو یک روز پس از عمل جراحی ایشان به ملاقاتش می‌روند اما آن حضرت دیگر نمی‌تواند با آنها بازی کند و آنها را بخنداند در نتیجه ناراحت و پریشان به منزل باز می‌گردند تا این‌که امام در اثر بیماری از دنیا می‌روند.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]