منو1
Untitled


1399/3/6 سه‌شنبه اتمام تخریب؛ آغاز مرحله تأسیسات عملیات به‌سازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز وارد مرحله دوم شد با اتمام مرحله اولیه به‌سازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب و تخریب بخش های لازم، فاز دوم این پروژه و انجام زیرساخت های تاسیساتی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، پروژه به‌سازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز پس از گذشت یکماه از آغاز به کار خود، با اتمام مرحله تخریب و جمع آوری ضایعات وارد مرحله دوم پروژه و انجام زیرساخت های تاسیساتی شده است.
در گام نخست این پروژه، کف کتابخانه، بخش های از دیوارها و سقف کاذب کتابخانه تخریب، سیستم های برقی پیشین برچیده شده و نخاله ها و ضایعات جمع آوری شده است.
در فاز دوم عملیات که پس از عید سعید فطر آغاز شده است، زیرساخت های تاسیساتی کتابخانه انجام خواهد شد. ارتقای سیستم برقی کتابخانه، سیستم های آتش نشانی و اطفای حریق، لوله کشی و جانمایی سیستم های سرمایشی و گرمایشی از جمله عملیات در این مرحله خواهد بود.
این در حالی است که با توجه به قدمت ساختمان، فرسودگی تأسیسات زیرساختی کتابخانه و همچنین به دلیل اینکه از ابتدای آغاز به کار کتابخانه تاکنون، سیستم های زیرساختی آن بازسازی و به روز رسانی نشده بود، مرحله دوم این بازسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در ادامه مراحل تكميل و بهسازی کتابخانه، بخش های محوطه سازی، معماری داخلی، نصب تأسیسات نهایی و تکمیلی و تجهیز کتابخانه خواهد بود.
گفتنی است عملیات به‌سازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های فرهنگی استان پس از برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار، از ابتدای سال جاری و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی آغاز شده است. هزینه پروژه به‌سازی این کتابخانه بیش از سی میلیارد ریال برآورد شده است.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]