منو1
Untitled1398/12/7 چهارشنبه در روزهای پایانی بهمن؛ کتابداران فیروزآباد مقام و جایگاه زن را گرامی داشتند به مناسبت روز مادر و گرامیداشت مقام زن کتابخانه‌های فیروزآباد برنامه‌های متنوعی برگزار کردند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فیروزآباد، و به همت کتابخانه سروش روز چهارشنبه23 بهمن ماه برنامه نشست مطالعاتی و معرفی کتاب «جایگاه زن در اندیشه امام خمینی» با همکاری بسیج دانش‌آموزی و دبیرستان پروین اعتصامی برگزار شد.

فاطمه زارعی مسئول کتابخانه سروش عنوان کرد: روز شنبه 26 بهمن‌ماه مصادف با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر نمایشگاه کتاب با موضوع حضرت فاطمه (س) و مادر با عنوان «زن ریحانه است» در کتابخانه سروش بر پا شد و کتاب‌هایی همچون «خاطر نازک گل» ، «زنان نامدار صدر اسلام» ، «هفته ی چهل و چند» ، «بوسه ی بر دست مادر» ، «همیشه در قلب منی مادر» ، «سیمای فاطمه زهرا (س)» ، «فرهنگ سخنان حضرت زهرا (س)» و ... در معرض دید اعضا قرار گرفت .

در این روز همچنین ویژه برنامه جشن تولد حضرت فاطمه زهرا با همکاری مهد کودک باران در این مهد کودک برگزار شد . در این برنامه ابتدا شخصیت حضرت زهرا (س) به بچه ها  معرفی شد  و سپس زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) توسط کتابدار کتابخانه سروش برای بچه ها به صورت قصه بیان شد  .

در همین راستا، روز یکشنبه 27 بهمن ماه نشست کتابخوان مدرسه ای با همکاری دبستان امام مهدی (عج) برگزار شد . در این برنامه ابتدا لیلا خسروی کتابدار کتابخانه سروش به بیان فواید مطالعه و کتابخوانی پرداخت و همچنین کتاب «هدهد سفید» را به دانش‌آموزان کلاس پنجم این مدرسه معرفی کرد . سپس یاسین صفری کتاب «ببری که میخواست گربه باشد»، سینا محمد نیا کتاب «چوپان ستاره شناس» ، امیرحسام حیدری کتاب «زمین بازی مثل جنگل است» ، ولی الله احمدی کتاب «پروانه کنجکاو» و محمد متین حبیب زاده کتاب «اگر پیامبران نبودند» را به دوستان خود معرفی کردند .

همچنین روز پنجشنبه یکم اسفند ماه ایستگاه خلاقیت برگزار شد . در این برنامه بچه ها با ساخت پنگوئن از وسایل دور ریختنی آشنا شدند. همچنین در این برنامه فاطمه زارعی کتابدار کتابخانه سروش کتاب «پینگو پنگوئن امانت دار» را برای بچه ها به صورت قصه بیان کرد.

به همین مناسبت و به گفته سلیمه موذن مسئول کتابخانه شهید جابر قربانی، روز پنجشنبه 24 بهمن کتابدار کتابخانه نحوه ساخت کارت تبریک را به مناسبت نزدیک شدن به روز مادر به کودکان آموزش داد و سپس بچه ها کارت تبریک خود را به مادران خود تقدیم کردند.

موذن ادامه داد: روز شنبه 26 بهمن ایستگاه رنگ‌آمیزی در کتابخانه برپا بود و بچه ها طرح‌هایی با موضوع مادر را رنگ‌آمیزی کردند.

وی تصریح کرد: روز یکشنبه 27بهمن دانش‌آموزان مهد و پیش‌دبستانی قرانی آل‌یاسین به کتابخانه آمدند و ضمن بازدید و آشنایی با کتابخانه نقاشی با موضوع مادر کشیدند و کتابدار کتابخانه با کمک بچه‌ها نمایش عروسکی از کتاب «مرغ سرخ پاکوتاه» را اجرا کردند.

همچنین روز دوشنبه 28بهمن مسابقه‌ای با عنوان «جمله‌ای به مادر خود بنویسید» در مدرسه دکتر حسابی در بین دانش آموزان سوم ابتدایی برگزار شد. در این مسابقه بچه ها جملات محبت آمیزی برای مادرانشان نوشتند در پایان به دو نفر که بهترین جمله را نوشته بودند هدیه‌ای داده شد.

روز سه شنبه 29بهمن نشست کتابخوان مدرسه‌ای در مدرسه دکتر حسابی در کلاس سوم ابتدایی برگزار شد. در این نشست ابتدا سلیمه موذن ضمن معرفی کتابخانه شهید جابر قربانی بچه‌ها را تشویق به حضور و عضویت در کتابخانه کرد و سپس مریم طاهری کتاب «دوست باغچه من»، نرجس روستا کتاب «شکوفه های مهر»، معصومه صالحی کتاب «آخرین گذرگاه» و سنا فتاحی کتاب «کلوچه‌های خدا» را به دوستان خود معرفی کردند.

همچنین در این هفته از تاریخ 24 بهمن تا 28 بهمن نمایشگاه کتاب با محوریت زن و مادر با عنوان «زن زیباترین شعر خدا» در کتابخانه برپا بود.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]