منو1
Untitled
تمدید تفاهم نامه

تمدید تفاهم نامه

تمدید تفاهم نامه
1397/10/3 دوشنبه باهدف همکاری های تخصصی در ترویج مطالعه؛ تفاهم نامه همکاری کتابخانه های عمومی و انجمن علمی کتابداری فارس تمدید شد تفاهم نامه همکاری کتابخانه های عمومی و انجمن علمی کتابداری فارس، پس از همکاری مطلوب دوجانبه در ترویج کتابخوانی، برای دو سال دیگر تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در نشست روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و محمدرضا قانع، رئیس انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی شاخه فارس، ضمن برنامه ریزی برای اجرای طرح های مشترک در این حوزه، تفاهم نامه همکاری این دو مجموعه، برای مدت دو سال دیگر تمدید شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این دیدار، با اشاره به اینکه کتابخانه های عمومی و انجمن علمی کتابداری فارس در دو سال گذشته اقدامات ترویجی بسیاری را در ارتقای رشته کتابداری و ترویج کتابخوانی انجام داده اند، اضافه کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی و پنل های تخصصی، برگزاری برنامه های هفته کتاب و هفته پژوهش به همراه تقدیر از کتابداران و پژوهشگران برتر، برگزاری همایش های گسترده در سطح منطقه ای، برنامه ریزی برای بازدید از کتابخانه های عمومی، همکاری در حوزه آموزش تخصصی کتابداران و میزبانی از اساتید علم اطلاعات و دانش شناسی، بخشی از فعالیت های مشترکی است که با همکاری این دو مجموعه در قالب تفاهم نامه منعقد شده صورت گرفته است.

منوچهری با اشاره به اینکه با تمدید این تفاهم نامه، همکاری ها به شیوه تخصصی تر دنبال می شود، اضافه کرد: بسیاری از افراد شاغل در کتابخانه های عمومی فارغ التحصیلان رشته کتابداری هستند که باید برای آن ها برنامه ریزی کرد. همچنین ارتقای مهارت های علمی کتابداران و برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید رشته ها بسیار ضروری است که این موارددر قالب این تفاهم نامه انجام می گیرد.

این در حالی است که در ادامه این نشست با امضای دو طرف قرارداد، همکاری کتابخانه های عمومی و انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی شاخه فارس برای دو سال دیگر تثبیت شد. همکاری در ارائه خدمات در زمینه های علمی، پژوهشی و آموزشی با در نظر گرفتن امکانات طرفین اعم از علمی و فنی، برگزاری همایش های علمی، کارگاه های آموزشی و سخنرانی های علمی مرتبط با حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی،  بهره‌گیری از امکانات، ظرفیت‌ها و توانایی‌های بالقوه طرفین برای گسترش و بهینه‌سازی ارائه خدمات و همکاری در ترویج فرهنگ مطالعه با استفاده از شیوه های نوین از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 304