منو1
Untitled
طرح ترویج کتاب در روستا

طرح ترویج کتاب در روستا
1397/11/4 پنجشنبه به همت کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین برگزار شد؛ طرح «ترویج کتاب در خانواده» در روستای جایدشت فیروزآباد طرح «ترویج کتاب در خانواده» با تأکید بر نقش مادران در روستای جایدشت به اجرا شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد، مسئول کتابخانه عمومی روستای جایدشت در این باره گفت: طرح «ترویج کتاب در خانواده» با تکیه برتوانمند کردن مادران در قصه گویی و کتاب خوانی وبه منظور اشاعه کتاب در خانواده ها اجرا شده است.

محمدحسین بهرامی اضافه کرد: با در نظر گرفتن این موضوع که مادران روستایی در مقایسه با پدرها اغلب فعالیت های خانه را برگزیده و در میان خانواده به سر می برند و تأثیر زیادی درتربیت کودکان دارند از مادران عضو کتابخانه  دعوت شد که در این طرح حضور یابند. در این برنامه  روخوانی کتاب به مادران آموزش داده شد که نتیجه آن تبدیل کردن تعدادی از بانوان به مادران قصه گو در خانواده بود.

وی با تصریح اینکه در این برنامه مادران روستای جایدشت از کودکان خود برای روخوانی کتاب های قصه کمک می گیرند، اضافه کرد: کتاب هایی همچون مجموعه قصه های هزار ویک شب و قصه های کلیله ودمنه بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و منابع کودک کتابخانه بیش از پیش به گردش افتاده است.

بهرامی با قدردانی از مادران کتابدوست روستا عنوان کرد: تاکنون برنامه های زیادی همچون روز جهانی زنان روستایی، نمایشگاه های نشریات آشپزی، آموزش قرآن ویژه بانوان و طرح «مادر بزرگ مهربان قصه گو» ویژه بانوان در روستای جایدشت برگزار شده است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 301