منو1
Untitled
1398/2/22 يكشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه عنوان شد: پروژه کتابخانه عمومی روستای معزآباد با مشارکت خیرین دنبال می شود اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه در نخستین نشست خود در سال جاری با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، به بررسی نیارهای کتابخانه ای در این شهرستان پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه در سال جاری  با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های فارس؛ حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه شهرستان خرامه؛ فرهاد جهانخواه، فرماندار این شهرستان  و اعضای حقوقی و حقیقی انجمن تشکیل شد که در این نشست علاوه بر بررسی نیازها و مشکلات کتابخانه های عمومی خرامه، به نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی پرداخته شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در ابتدای سخنان خود ضمن قدردانی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه در سال 97 عنوان کرد: با توجه به تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کتابخانه های عمومی باید به سمتی حرکت کنند تا تبدیل به فرهنگسراهای اجتماعی شوند؛ لذا کتابخانه های عمومی علیرغم برخی از مشکلات خود، در راستای تحقق اهداف تعیین شده تلاش می کنند تا با گسترش کتابخانه ها و فعالیت های جنبی آن علاوه بر ارتقای سطح آگاهی علمی وآموزش مهارت های فرهنگی و هنری افراد جامعه، نقشی مؤثر در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.

روح الله منوچهری بیش از نیم قرن فعالیت کتابخانه ای درشهرستان خرامه و پیگیری های جدی مسئولین شهرستان در حوزه کتاب را نشان از علاقه مندی و نگاه ویژه مردم خرامه به این پایگاه مهم فرهنگی دانست و گفت: مجموعه اداره کل برای پاسخ به نیازهای  کتابخانه های عمومی اهتمام بسیاری دارد و اولویت این اداره بر تجهیز و بهسازی کتابخانه هاست.

منوچهری در ادامه از رفع مشکل ادامه ساخت کتابخانه معزآباد جابری خبر داد و بیان داشت: تلاش هایی در تأمین اعتبار لازم برای ساخت کتابخانه انجام شده تا با جذب مشارکت مردمی و همکاری خیرین هرچه زودتر به خواسته اهالی آن منطقه جامه عمل بپوشانیم.

فرماندار شهرستان نیز در ادامه  از مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان که با تلاش توانسته اند در سطح استان و کشور عناوینی کسب کنند ابراز خرسندی کرد و گفت: فرمانداری خرامه تاکنون برای رفع کمبودها و نیازهای این بخش کوشیده است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: امیدواریم که با توجه به اقدامات اولیه صورت گرفته در احداث کتابخانه های استان، ادامه عملیات ساخت کتابخانه عمومی معزآباد آغاز شود.  

فرهاد جهانخواه همچنین اعلام کرد: در نقاطی از شهرستان که امکان خدمات کتابخانه میسر نیست از ظرفیت های موجود در اختیار بخشداری و دهیاری ها برای خدمات حداقلی در حوزه کتابخوانی استفاده خواهد شد.

حجت الاسلام صباحی، امام جمعه شهرستان خرامه نیز در جمع اعضای انجمن کتابخانه های عمومی خرامه ضمن قدردانی از  تلاش های کتابخانه های عمومی این شهرستان در جذب افراد به کتابخانه و درگیر کردن اقشار مختلف با انجام برنامه های متنوع و جذاب، خواستار رفع مشکل ساخت کتابخانه عمومی معزآباد جابری شد.

بهرام نجفی، رییس اداره کتابخانه های عموی شهرستان نیز در این جلسه عملکرد کتابخانه های عمومی خرامه در سال گذشته را تشریح کرد و گفت: شهرستان خرامه در سال گذشته در شاخص های کتابخوانی و فعالیت های فرهنگی در استان، در رده های بالای جدول قرار داشته است.

نجفی اجرای 117 برنامه جنبی با هدف آموزش، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، ایجاد انگیزه، ارتباط با اقشار مختلف، ایجاد فضای جذاب و با نشاط در محیط کتابخانه های شهرستان را از دیگر عملکرد این اداره بیان کرد.

وی ادامه ساخت کتابخانه عمومی روستای معزآباد جابری و بهسازی و تجهیز کتابخانه سلطان شهر را مهم ترین نیازهای این شهرستان دانست و گفت: روستای معزآباد جابری در حدود نه هزار نفر جمعیت دارد و بهره برداری  از کتابخانه عمومی این روستا، مشکل دسترسی آن ها به کتابخانه را برطرف خواهد کرد.

زهرا خادمیان مسئول کتابخانه عمومی محمدرسول الله(ص) شهرستان خرامه نیز در پایان این نشست به تشریح جشنواره کتابخوانی رضوی و شیوه های برگزاری این جشنواره پرداخت و خواستار مشارکت حداکثری دستگاه های شهرستان در اجرای این جشنواره شد.

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 103