منو1
Untitled
بازدید جان ریچاردز از کتابخانه های عمومی شیراز
1397/11/14 يكشنبه رئیس کمیته دائمی کتابخانه‌های عمومی ایفلا: دیدن کتابخانه های شیراز برایم تجربه فوق‌العاده‌ای بود خانم جان ریچاردز در بازدید از کتابخانه های شیراز گفت: دیدن کتابخانه های شیراز و کتابخانه دستغیب برایم تجربه فوق‌العاده‌ای بود؛ اینکه در این کتابخانه برنامه‌های ویژه‌ای برای کودکان پس از فراغت از مدرسه‌ وجود دارد اتفاق جالبی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، جان ریچاردز، رئیس کمیته دائمی کتابخانه‌های عمومی ایفلا که با دعوت نهاد کتابخانه های عمومی کشور به منظور شرکت در آیین افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد به ایران آمده، روز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه با حضور در شهر شیراز، از تعدادی کتابخانه عمومی در این شهر بازدید کرد.

بر اساس برنامه‌ پیش‌بینی شده برای حضور رئیس کمیته دائمی کتابخانه‌های عمومی ایفلا در شهر شیراز، جان ریچاردز ابتدا با حضور در کتابخانه عمومی شهید دستغیب، از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کرد و در جریان فعالیت های این کتابخانه قرار گرفت.

وی ضمن بازدید از این کتابخانه گفت: دیدن کتابخانه های شیراز و کتابخانه دستغیب برایم تجربه فوق‌العاده‌ای بود؛ اینکه در این کتابخانه برنامه‌های ویژه‌ای برای کودکان پس از فراغت از مدرسه‌ وجود دارد اتفاق جالبی است. برنامه‌ریزی برای گروه سنی کودک و سهیم کردن آنها در  لذت بردن و آموختن‌ در کتابخانه موضوعی بسیار مهم است. توجه به کودکان و برنامه‌ریزی برای آنها بسیار با اهمیت است چراکه در واقع آنها آینده‌سازان هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند.

جان ریچاردز پس از شرکت در برنامه شاهنامه‌خوانی در کتابخانه شهید دستغیب عنوان کرد: تماشای اجرای «شاهنامه‌خوانی» برای بچه‌ها را بسیار دوست داشتم؛ هرچند متوجه حرف‌های ایشان نمی‌شدم اما از عکس‌العمل‌ها و اجرای او لذت فراوانی بردم. توجه به سنت‌ها و افسانه‌های کهن اهمیت فراوانی دارد و بسیار خوب است که برای پر بارتر کردن برنامه‌های کتابخانه از چنین ایده‌هایی استفاده کرد؛ چراکه «شنیدن» بهترین شیوه و ابزار برای آموختن بسیاری از چیزهاست.

رئیس کمیته دائمی کتابخانه‌های عمومی ایفلا در ادامه برنامه خود در شهر شیراز، در کتابخانه عمومی کودکان یار مهربان حضور پیدا کرد که ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این کتابخانه، قسمتی از دیباچه گلستان توسط یکی از اعضای کودک این کتابخانه، در حضور وی خوانده شد.

وی همچنین پس از بازدید از کتابخانه یار مهربان، خطاب به کودکان و نوجوانان عضو در این کتابخانه گفت: من از استرالیا آمده‌ام که فاصله زیادی با ایران دارد. من کتابخانه های زیادی در استرالیا و سایر کشورها دیده‌ام. شما کودکان خوشبختی هستید که چنین کتابخانه دوست داشتنی‌ و زیبایی دارید.

لازم به ذکر است جان ریچاردز روز گذشته نیز از کتابخانه‌های عمومی شهید چمران، فاطمه زهرا(س) و ارغوان در شهر تهران نیز بازدید کرده بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 303