منو1
Untitled
انجمن کتابخانه های عمومی مرودشت

انجمن کتابخانه های عمومی مرودشت

انجمن کتابخانه های عمومی مرودشت

انجمن کتابخانه های عمومی مرودشت

انجمن کتابخانه های عمومی مرودشت
1397/10/10 دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مرودشت عنوان شد؛ سه کتابخانه عمومی شهرستان مرودشت به سازی و تجهیز می شوند انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرودشت به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و رهام پیکری، فرماندار این شهرستان به منظور بررسی دستورجلساتی همچون، وضعیت کتابخانه های عمومی مرودشت ، ارائه گزارش عملکرد، نامگذاری برخی از کتابخانه های روستایی این شهرستان و پرداخت نیم درصد اعتبارات کتابخانه های عمومی تشکیل شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این دیدار با اشاره به وضعیت کتابخانه های عمومی مرودشت عنوان کرد: مرودشت 15 کتابخانه عمومی  و 3890 متر زیربنای کتابخانه ای دارد، اما در شاخص های کتابخوانی هنوز به حد مطلوب نرسیده است؛ زیرا ضعف زیرساخت ها و کمبود فضای کتابخانه ای سبب شده که خدمات در حد مطلوب ارائه نشود.

روح الله منوچهری با تصریح اینکه مرودشت به افزایش زیربنای فرهنگی و کتابخانه ای نیاز دارد اضافه کرد: مرودشت یکی از شهرستان های پرجمعیت فارس و با سابقه فرهنگ و تمدن بسیار است، فضای کتابخانه ای این شهرستان باید  به وضعیت مطلوب برسد.

وی با تصریح اینکه شاداب سازی و به سازی کتابخانه های به جذب افراد به کتابخانه کمک می کند، اضافه کرد: برنامه ریزی برای به سازی و تعمیر سه کتابخانه عمومی دشتک ابرج، شهرک ولیعصر و پردیس انجام شده و در حال انتخاب پیمانکار است؛ فرماندار مرودشت نیز انتظار می رود در اختصاص اعتبار برای این کار،  مشارکت داشته باشد.

منوچهری در ادامه وضعیت پرداختی اعتبارات کتابخانه های عمومی این شهرستان اشاره کرد و خواستار اهتمام بیشتر به این موضوع شد.

فرماندار شهرستان مرودشت در ادامه این نشست با بیان اینکه باید بیشتر در زمینه ترویج فرهنگ سرمایه گذاری کنیم، گفت: از نظر وضعیت کتابخوانی و توجه به زیرساخت های فرهنگی حق شهرستان مرودشت بیشتر از این است و باید در این راه انقلابی صورت گیرد.

رهام پیکری با تأکید بر اینکه از ظرفیت خیرین شهرستان در راستای حمایت از کتابخانه ها بهره می گیریم، اضافه کرد: با همراهی مسئولان شهرستان و اداره کل کتابخانه های عمومی فارس همچنین استفاده از خیرین  باید در راستای توسعه کتابخانه های مرودشت اقدام شود و کار درخوری در حوزه کمی و کیفی در این زمینه انجام شود.

محمدجواد گرانمایه رئیس اداره کتابخانه های عمومی مرودشت نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های کتابخانه های عمومی شهرستان در سال جاری به نامگذاری چهار کتابخانه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه چهار کتابخانه روستای دشتک ابرج، کوه سبز، سیوند و زنگی آباد مرودشت هنوز نام مشخص ندارند و با نام روستا شناخته می شوند، با نظر اهالی روستا و شورا و دهیار، نام هایی برای این چهار کتابخانه در نظر گرفته شده است که پس از تأیید، کتابخانه ها نامگذاری خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 425