منو1
Untitled
نشست کتابخوان

نشست کتابخوان استهبان

نشست کتابخوان استهبان

نشست کتابخوان استهبان
1397/8/7 دوشنبه با حضور کتابداران کتابخانه محقق العلما در مدرسه دخترانه هدف؛ نشست کتابخوان مدرسه ای در استهبان برگزار شد کتابخانه عمومی محقق العلما استهبان نشست کتابخوان را در مدرسه دخترانه هدف برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی استهبان، نشست کتابخوان مدرسه ای دبیرستان دخترانه هدف در سطح هشتم این مدرسه برگزار شد که در این دیدار پنج دانش آموز کتابدوست این مدرسه بهترین کتاب های خوانده شده خود را با دوستانشان به اشتراک گذاشتند. محمود حسن زاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان استهبان در این دیدار به بیان نکاتی درباره فواید مطالعه پرداخت و دانش آموزان را به مطالعه تشویق و ترغیب کرد. در ادامه شادی مستقیمی به معرفی کتاب «مکبث» اثر ویلیام شکسپیر پرداخت و درباره آن گفت: تراژدی مکبث وقایع تاریخی اسکاتلند است؛ اما شکسپیر موافق ذوق و طبع هنری و ادبی خویش تغییراتی در آن داده و حوادث جنگ ها را به هم آمیخته است.

«قصه های شیرین پریان» اثر علی سلامی دومین کتاب این دیدار بود که توسط فاطمه عربی معرفی شد. این کتاب از سری کتاب های کودک و نوجوان است که به صورت افسانه های کوتاه روایت شده است.

محدثه مرادی سومین دانش آموزی بود که کتاب «خاطرات یک بچه لاغر مردنی» اثر جف کینی را معرفی کرد. این مجموعه که موضوع آن داستان‌های فکاهی مصور است وقایع‌نگاری زندگی روزانه یک پسر بچه است که به درخواست مادرش می‌نویسد.

در ادامه کتاب «دختری به اسم جودی» نوشته مک دونال چهارمین کتابی بود که توسط مریم سرگرم معرفی شد و درباره آن گفت: این داستان ماجراهای قهرمانش را که یک دختر جوان به نام «جودی آبوت» است، در سال‌های تحصیل در کالج روایت می‌کند.

«کمک توی سطل زباله گیر افتادم» اثر اندی گریفیتس آخرین کتاب این کتابخوان بود که زهرا رنجبر آن را معرفی کرد.

درپایان این دیدار نیز محدثه مرادی دانش آموز کلاس هشتم مدرسه هدف کتاب «آیا می دانید؟» تألیف رضا جاهد را به کتابخانه عمومی استهبان اهدا کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 752