منو1
Untitled
جلسه انجمن لار

جلسه انجمن لار
1397/9/5 دوشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و فرماندار ویژه شهرستان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی لارستان برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی لارستان در کتابخانه عمومی باغ نشاط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان لارستان همراه با آغاز دومین مرحله از اجرای طرح ارائه خدمات اینترنت وای فای در کتابخانه های عمومی فارس روز چهارشنبه ۳۰ آبان ماه به ریاست جلیل حسنی، فرماندار لارستان و با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس به میزبانی کتابخانه عمومی باغ نشاط شهر لار برگزار شد.

محمد معتمدیان، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان در این نشست  برابر دستور کار جلسه به بیان مشروح فعالیت های اداره شهرستان در شش ماهه اول سال پرداخت و از اجرای بیش از ۱۰ طرح خلاقانه کتابخوانی در کتابخانه های عمومی لارستان همچون «الو کتاب»، «هرخانه یک کتابخانه»، «کاوان کتاب»، «پرواز کتاب» خبر داد.

وی به تلاش کتابداران در حوزه توسعه و ترویج کتابخوانی و افزایش میزان امانت در کتابخانه های عمومی شهرستان اشاره کرد و افزود: درحدود ۸۵ برنامه ویژه به مناسبت هفته کتاب در کتابخانه های شهرستان در قالب برنامه روزشمار تا پایان هفته کتاب اجرا شده است.

معتمدیان در ادامه به اعتبارات تخصیص یافته به پروژه کتابخانه های لارستان از سال گذشته تاکنون اشاره و عنوان کرد:  یک میلیارد ریال به پروژه کتابخانه بنارویه، یک میلیارد ریال به پروژه کتابخانه بیرم و مبلغ شش میلیارد ریال به پروژه کتابخانه مرکزی لار تخصیص یافته است. افزون بر این، کتابخانه خیر ساز ام الخیر در آینده نزدیک در لارستان به بهره برداری می رسد و سه کتابخانه عمومی شامل دو کتابخانه روستایی و یک کتابخانه شهری تا پایان سال جاری به مجموع کتابخانه های شهرستان افزوده می شود.

جلیل حسنی، فرماندار لارستان نیز در ادامه ضمن تبریک هفته کتاب و آغاز هفته وحدت،  اذعان داشت: عامل وحدت تمامی مسلمانان کتاب آسمانی ما قرآن کریم است که این کتاب زینت بخش کتاب های عالم است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی لارستان در ادامه خواستار اتمام ساختمان کتابخانه مرکزی شهرستان، توسعه فضاهای کتابخانه ای، تخصیص اعتبار جهت ایجاد کتابخانه در روستاها، تأسیس کتابخانه های شهر لطیفی و بنارویه، تأمین امکانات و تجهیزات، نیروی انسانی و خودرو و ... شد تا نسل امروز و آینده بهتر بتوانند به فرهنگ مطالعه و کتاب و کتاب خوانی توجه کنند.

حسنی در ادامه تأکید کرد: همه بایستی دست به دست هم دهیم و کتابخانه ها را به سمت خانه ها بکشانیم تا هر خانواده ای گوشه ای از منزل خود را به کتابخانه اختصاص دهد تا فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و مطالعه کتاب افزایش یابد و با فعالیت های فرهنگی، کودکان را از زمان کودکی با کتاب خواندن آشنا سازیم.

وی در ادامه سخنانش به وسعت و جمعیت این شهرستان اشاره کرد و گفت: لارستان دارای ۶ بخش و ۸ شهر و بیش از ۲۰۰ روستا است و امیدوارم  با کمک نماینده مردم شهرستان در مجلس، مدیر کل کتابخانه های استان و مسئولان استانی، شورای شهر و شهرداران بتوان اعتبارات بیشتر برای کتابخانه های شهرستان اخذ کرد.

مدیرکل کتابخانه های استان فارس نیز در این دیدار ضمن تبریک هفته کتاب، از تلاش بی وقفه کتابداران در عرصه ترویج وتوسعه فرهنگ کتاب وکتابخوانی در شهرستان قدردانی کرد و گفت: انتخاب شهر اوز به عنوان شهر خلاق در ترویج کتابخوانی، برگزیده شدن روستای فیشور به عنوان روستای دوستدار کتاب، انتخاب فاطمه گل حقیقت، کتابدار کتابخانه مشارکتی امیر میرزایی فیشور به عنوان فعال برتر کشوری در سال جاری و وجود خیراندیشان بزرگ فرهنگی در شهرستان لار از افتخارات استان فارس است و امیدوارم که لارستان با وجود ظرفیت های بسیار عالی در حوزه نشر و ترویج کتاب و کتابخوانی به زودی به عنوان قطب فرهنگی مروجین کتاب وکتابخوانی در کشور شناخته شود.

رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی لارستان با اشاره به وجود بیست شهر فاقد کتابخانه در استان گفت: شهرهای لطیفی و بنارویه لارستان در بین بیست شهر فاقد کتابخانه عمومی استان فارس قرار دارند و تاسیس کتابخانه در این مناطق  در اولویت است.

این جلسه با قول مساعد معاون شهرداری لطیفی برای تحویل ساختمان کتابخانه شهر لطفی و تعهد شورای شهر بنارویه برای واگذاری ساختمان مناسب برای احداث کتابخانه در این شهر همراه بود. در پایان نیز دومین مرحله طرح ارائه خدمات اینترنت وای فای در کتابخانه های عمومی فارس، با در نظر گرفتن ۶۰ کتابخانه عمومی در سراسر استان در لارستان آغاز شد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 378