منو1
Untitled
برنامه های قائمیه

برنامه  های قائمیه

برنامه های قائمیه
1397/7/29 يكشنبه «ساعتی با فرشته ها» در هفته ملی کودک طرح «تابستانه های من» کتابخانه قائمیه اشکنان برگزار شد ویژه برنامه روز جهانی کودک با حضور کودکان و نونهالان مهدهای کودک اشکنان به همراه نشست کتابخوان نونهالان در کتابخانه قائمیه اشکنان برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لامرد، در ویژه برنامه «ساعتی با فرشته ها» که به مناسبت هفته ملی کودک و با همکاری کتابخانه عمومی قائمیه، مهدهای کودک بخش اشکنان و بخش کودک پایگاه بسیج خواهران حضرت رقیه(س)برگزار شد، 170 کودک مهمان برنامه های قصه نمایش، مسابقه، شعرخوانی، معرفی کتابخانه و همچنین معرفی کتاب شدند.

این برنامه با شعرخوانی روز جهانی کودک آغاز شد و سپس گروه نمایش کتابخانه، کتاب «پارکی با یک جیرجیرک» را اجرا کرد. این قصه الهام گرفته از حدیثی گرانبها از امام سجاد(ع) و نوشته مژگان میرمحمدصادقی است که در آن موارد آزارهای زبانی در قالب قصه بیان شده است.

مسابقات و سرگرمی، معرفی کتابخانه و امکانات بخش کودک و معرفی کتاب توسط حنانه حیدری عضو فعال کتابخانه از برنامه های دیگر این نشست بود.

در همین راستا نشست کتابخوان نونهالان به مناسبت گرامیداشت هفته کودک و با عنوان «تابستانه های من» در کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان برپا شد. در این برنامه تعدادی از کودکان شرکت کننده در جلسات قصه گویی هفتگی کتابخانه، کتاب هایی را که در ایام تابستان امسال مطالعه کرده اند، معرفی کرده و بخش هایی از آن را خواندند. در این دیدار یُسرا آذرپیکان عضو چهار ساله کتابخانه عمومی قائمیه ضمن معرفی کتاب های خود شعری از کتاب  «ن‍ی‌‌نی ت‍وپ‍ول‍ی‌ م‍ی‌دون‍ه‌ م‍ام‍ان‌ چ‍ه‌ م‍ه‍رب‍ون‍ه» سروده ناصر کشاورز را خواند.

حنانه حیدری دومین معرفی کننده «تابستانه های من» بود. حنانه که کتاب های خوانده شده تابستان خود را به113 جلد رسانده است، در این دیدار داستان کتاب «پی یر دندانهایش را مسواک می زند» را برای دوستانش تعریف کرد.

زینب آشوبی، سومین کودک این دیدار بود که آخرین کتاب خوانده شده خود با نام «اولین قلک من» نوشته رضا رضایی‌ نصیر را برای کودکان معرفی کرده و متن آن را با اشتیاق خواند. زینب یکی از پرکارترین کتابخوانان یکساله گذشته کتابخانه است.

یکتا دست نشان با بوستان سعدی، حنانه یگانه با قصه های خوب برای بچه های خوب و مهدیه اکبری پور با قصه های حسنی نیز دیگر کتابخوان هایی بودند که به جلسه آمده بودند. در ادامه نیز زینب فروزان با کتاب «ق‍طار، دوچ‍رخ‍ه‌، م‍اش‍ی‍ن‌ ب‍ا ش‍ی‍م‍و ج‍ون‌ س‍وار ش‍ی‍ن»‌  دوستان خودش را مهمان کرد و سرانجام ساغر فروزان برنده کشوری پویش مجازی جشنواره کتابخوانی رضوی  و از اعضای فعال جلسات هفتگی قصه گویی دایی امید، به مناسبت ماه صفر، به شعرخوانی با موضوع عاشورا پرداخت.

گفتنی است در این برنامه که همزمان با نود و یکمین جلسه مستمر قصه های شنیدنی کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان برگزار شد، دایی امید نیز با معرفی کتاب مجموعه «قصه های پندآموز از کلیله و دمنه» داستان نیرنگ مار را قصه گویی کرد.

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 606