منو1
Untitled

1398/2/2 دوشنبه درمیان استقبال کودکان سیل زده لرستان؛ کاروان بهار مهربانی فارس در شهر پل دختر مستقر شد کتابخانه سیار شهید جمالی فارس با کوله باری از هدایا و برنامه های فرهنگی به دیدار کودکان سیل زده لرستان رفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، کتابخانه سیار شهید جمالی اقلید روز پنج شنبه 29 فروردین ماه با اولین مجموعه کمک های اهدایی کتابخانه های عمومی فارس راهی مناطق سیل زده استان لرستان شد تا علاوه بر توزیع هدایای فرهنگی، چراغ کتابخوانی را در شهر پل دختر روشن کند.

عباس جعفری کتابدار کتابخانه سیار شهید جمالی اقلید در گفت وگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، با بیان اینکه کاروان «بهار مهربانی» فارس، در حال حاضر برای سومین روز متوالی در شهر پل دختر مستقر شده است، عنوان کرد: در سه روز گذشته هدایای فرهنگی استان فارس بین کودکان توزیع شد و ما با حضور در دو مدرسه شهر پلدختر و دو کلاس درس در کمپ استقرار سیل زدگان این شهر، به اجرای قصه گویی، مسابقه نقاشی و نمایش فیلم پرداختیم.

این کتابدار با اشاره به اینکه مقصد بعدی این کاروان بهار مهربانی، روستای محمودان است، اضافه کرد: روستای محمودان از توابع شهر پلدختر نیز در جریان سیل خسارت بسیاری دیده است و برنامه ریزی بر آن است که ما پس از برگزاری چندین برنامه فرهنگی دیگر در پل دختر، برای توزیع هدایا و پر کردن اوقات فراغت کودکان روستای محمودان با کتاب و کتابخوانی به این روستا برویم.

جعفری در ادامه با این نوید اینکه کتابخانه سیار اقلید آمادگی دارد که تا زمان ممکن در مناطق سیل زده خدات فرهنگی ارائه کند، گفت: هیچ چیز لذت بخش از دیدن شادی و نشاط  کودکان در این شرایط بحرانی نیست. استقبال کودکان از برنامه های کتابخوانی و شادی آن ها با دریافت هدایا، ما کتابداران را ترغیب می کند که تا آخرین لحظه جبران ویرانی ها و بهبود شرایط در کنار این کودکان باشیم.

وی اضافه کرد: کتاب و قصه در این شرایط به کودکان کمک می کند تا خاطرات تلخ و صدمه های روحی سیل و ویرانی آن را تحمل کرده و این حادثه را راحت تر بپذیرند؛ همچنین به کودکان آرامش و شادی می بخشد.

کتابخانه عمومی سیار شهید جمالی شهرستان اقلید با همراهی با همراهی سیدحسین افضلی دیگر کتابدار  شهرستان اقلید در قالب پویش بهار مهربانی به استان لرستان اعزام شد تا علاوه بر اولین مجموعه هدایای کتابخانه های عمومی استان فارس، به ارائه خدمات کتابخوانی در مناطق سیل زده بپردازد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 149