منو1
Untitled
جلسه انجمن سده اقلید

جلسه انجمن سده اقلید

جلسه انجمن سده اقلید
1397/6/31 شنبه با محوریت همکاری بیشتر کتابخانه و مدارس در آغاز سال تحصیلی جدید؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سده اقلید برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه عمومی فرزانگان سده با دستور جلسه تدوین برنامه های مناسب کتابخوانی دانش آموزان و فرهنگیان در سال تحصیلی جدید برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید، سومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی فرزانگان سده اقلید با بررسی سه دستور جلسه، در محل اداره آموزش و پرورش این شهر برگزار شد.

اسماعیل سالاری بخشدار سده ضمن تبریک انتصاب خانم صدیقه شریفی به سرپرستی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید، با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و نقش مطالعه در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم، بر لزوم توجه بیشتر به این موضوع و لزوم ترویج هرچه بیشتر فرهنگ کتابخوانی تأکید کرد و خواهان تلاش اعضای انجمن در خصوص تحقق این موضوع شد.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید نیز ضمن ارائه گزارش روند برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در استان، عنوان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی با موضوع توجه به سبک و سیره رضوی و کتابخوانی، ظرفیت خوبی برای ترویج هرچه بیشتر فرهنگ مطالعه در جامعه است که لازم است در دوره های بعدی این جشنواره، شهرستان اقلید با توان بیشتری مشارکت نماید.

مسئول کتابخانه عمومی فرزانگان اقلید نیز با اشاره به اینکه کتابخانه عمومی فرزانگان تنها کتابخانه عمومی بخش سده است، عنوان کرد: کتابخانه عمومی فرزانگان نیاز به توسعه و تجهیز دارد و ساختمان فعلی این کتابخانه جوابگوی نیاز مراجعین نیست.

محمدرضا یوسفی با اشاره به نقش معلمان و فرهنگیان در ترویج فرهنگ کتابخوانی و برنامه های فرهنگی مشترکی که می تواند با همکاری کتابخانه و آموزش و پرورش برگزار شود، خواستار افزایش همکاری ها در اجرایی شدن بیش از پیش این برنامه ها شد و گفت: نشست های کتابخوان، مسابقات کتابخوانی در سطح مدارس، بازدیدهای دانش آموزی از کتابخانه ها، رونمایی و نقد کتاب های فرهنگیان و معلمان منطقه و عضویت هرچه بیشتر دانش آموزان و فرهنگیان در کتابخانه از جمله اقدامات مشترک این دو سازمان برای ترویج کتابخوانی در بخش است.

وی همچنین از حمایت های شهردار شهر سده در همکاری با کتابخانه عمومی فرزانگان و پرداخت اعتبارات نیم درصد قدردانی کرد.

در ادامه گشتاسب صادقی رییس اداره آموزش و پرورش سده از همکاری این مجموعه با برنامه های کتابخوانی خبر داد و اظهار داشت: اداره آموزش و پرورش آمادگی دارد برنامه های متنوعی را در زمینه گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین دانش آموزان و فرهنگیان با همکاری دیگر دستگاه ها برگزار کند.

گفتنی است پیگیری مشکل کمبود فضای کتابخانه ای شهر سده، برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی با همکاری کتابخانه و آموزش و پرورش بخش، پرداخت بخشی از نیم درصد سهم کتابخانه توسط شهرداری پیش از هفته کتاب و برگزاری چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش در ابتدای آبان ماه در محل شهرداری سده با دستور جلسه برنامه های هفته کتاب از جمله مصوبات این دیدار بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 143