منو1
Untitled
جلسه انجمن فراشبند

جلسه انجمن فراشبند

جلسه انجمن فراشبند

جلسه انجمن فراشبند

جلسه انجمن فراشبند

انجمن فراشبند

جلسه انجمن فراشبند

جلسه انجمن فراشبند

جلسه انجمن فراشبند

جلسه انجمن فراشبند
1397/10/27 پنجشنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی فراشنبد مطرح شد: برنامه ریزی گسترده کتابخانه های عمومی برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند در نشستی مشترک که روز چهارشنبه 26 دی ماه به ریاست صادق فروغی فرماندار این شهرستان و حضور روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار شد، مسائل و مشکلات و نیازهای کتابخانه های عمومی این شهرستان را بررسی کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در جمع اعضای انجمن کتابخانه های عمومی فراشبند با اشاره به وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، عنوان کرد: فراشبند 1275 متر فضای کتابخانه ای دارد و نزدیک به دو هزار نفر عضو از خدمات این کتابخانه ها استفاده می کنند.

منوچهری با تصریح اینکه در مجموع بیش از 33 هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی این شهرستان موجود است، عنوان کرد: فراشنبد در شاخص  های کتابخوانی از میانگبن استانی بالاتر است؛ اما هنوز تا رسیدن به چشم انداز کتابخانه های عمومی فاصله دارد و این، بدین معنا نیست که از تلاش برای ارتقا و افزایش زیربنای کتابخانه های عمومی غافل شد.

رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس، با اشاره به اینکه در تلاشیم که جلسات انجمن کتابخانه های عمومی در سطح استان را به سمت کیفی سازی ببریم، اضافه کرد: پیگیری مصوباتی درباره ترویج کتابخوانی، توسعه و بهبود کتابخانه های عمومی و انجام فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های هدف برگزاری انجمن های کتابخانه های عمومی است تا بتوانیم کتابخانه های عمومی را به فرهنگسراهای اجتماعی تبدیل کینم.

به گفته وی پرداخت اعتبارات نیم درصد کتابخانه های عمومی تکلیف قانونی است و شهرداری ها باید اهتمام بیشتری داشته باشند. مردم عوارض شهری را به منظور رفع نیازهای شهروندی پرداخت می کنند که وجود زیرساخت های کتاب و کتابخوانی نیز از جمله نیازهای ضروری مردم است.

منوچهری در ادامه با تصریح اینکه برنامه ریزی گسترده ای برای گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کتابخانه های عمومی برنامه ریزی شده است، ویژه برنامه های کتاب محور با موضوع انقلاب اسلامی و دهه فجر در تمامی کتابخانه های عمومی فارس برگزار می شود.

صادق فروغی فرماندار شهرستان فراشبند نیز در این دیدار با اشاره به اینکه حل مشکل کتابخانه عمومی دژگاه مهم ترین مسئوله این شهرستان است، عنوان کرد: فرمانداری فراشبند درباره کتابخانه فردوسی و افتتاح کتابخانه عمومی خانیک همکاری لازم را دارد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی فراشبند در ادامه به ضرورت توسعه کتابخانه عمومی فرهیختگان اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز شهر فراشبند به کتابخانه می توان ساخت طبقه دوم این کتابخانه را انجام داد.

فروغی همچنن با تأکید بر اعتبارات نیم درصد از شهرداران خواست پرداخت نیم درصد کتابخانه های عمومی در سه شهر فراشبند، نوجین و دهرم به صورت منظم و ماهانه پرداخت شود.

حامد جلالی رئیس اداره کتابخانه های عمومی فراشبند نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این مجموعه، گفت: برنامه های فرهنگی گسترده ای در دهه فجر با تکیه بر مدارس و مهدکودک ها در شهرستان اجرا خواهد شدکه برگزاری نشست های کتابخوان، عصر شعر، مسابقات کتابخوانی و نقاشی، عضویت رایگان و طرح کتابخوانی  با همکاری سازمان راهنمایی و رانندگی از جمله آن هاست.

جلالی همچنین به برخی از خدمات تعمیر و تجهیز در کتابخانه های عمومی شهرستان پرداخت و اضافه کرد: حل مشکل سرمایشی و گرمایشی کتابخانه ها در سال 97، تعمیرات عمرانی د رکتابخانه روستای خانیک، تعمیر ایزوگام کتابخانه عمومی فرهیختگان، و خرید 637 جلد کتاب کودک در قالب طرح نسیم دانایی برای کتابخانه های عمومی شهرستان از جله اقدامات صورت گرفته است.

گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس پس از این نشست با حضور در کتابخانه های عمومی فرهیختگان فراشبند، و نیایش شهر نوجین با کتابداران این کتابخانه ها دیدار و گفت و گو کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 409