منو1
Untitled
نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس استهبان

نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس استهبان

نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس استهبان

نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس استهبان

نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس استهبان

نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس استهبان
1397/7/10 سه‌شنبه با ارائه شش کتاب برتر در حوزه جنگ تحمیلی؛ نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس در کتابخانه عمومی محقق العلمای استهبان برگزار شد کتابخانه عمومی محمقق العلمای شهر استهبان به مناسبت هفته دفاع مقدس، نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس را با حضور رزمندگان برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان استهبان، این نشست تخصصی همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور رزمندگان، بسیجیان، سپاهیان و رؤسای ادارات و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در گلزار شهدا امامزاده پیرمراد استهبان برگزار شد.

محمود حسن زاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان استهبان در این نشست ضمن گرامیداشت یاد شهدا، هدف برگزاری این نشست را معرفی کتابهای ارزشی دانست و گفت: در زمینه ادیبات دفاع مقدس کتاب های ارزشمندی تألیف و منتشر شده است که نویسندگان استهبان نیز بالغ بر سی عنوان کتاب در این حوزه تألیف کرده اند؛ لازم است که این کتاب ها بررسی شده و به مخاطبان معرفی شوند.

در ادامه این دیدار پنج کتاب در زمینه دفاع مقدس معرفی شد. «دایره المعارف تاریخ جنگ ایران» نوشته جعفر شیرعلی نیا نخستین کتابی بود که توسط سرهنگ محمد جواد اسلامی فرماندار سابق شهرستان استهبان و راوی دفاع مقدس معرفی شد. وی با بیان ویژگی یک کتاب خوب ابراز داشت: در ادبیات دفاع مقدس هر نویسنده جنگ را از یک جنبه روایت کرده است اما هیچکس به تنهایی نمی تواند جنگ را معرفی کند. سرهنگ اسلامی افزود: کتاب دایره المعارف تاریخ جنگ ایران، خلاصه و چکیده زوایای جنگ است که در ده فصل آمده است و علاوه بر فهرست جدول ها و معرفی خوب ابزار و آلات جنگی ، یک کتاب منحصر به فرد است که در تمام زوایای جنگ اطلاعات عمومی می دهد.

این نویسنده و راوی دفاع مقدی کتاب «شام برفی» نوشته محمد محمودی نورآبادی را نیز  معرفی کرد و درباره آن گفت: این کتاب تمام سؤالهای جوانان درباره جنگ  در سوریه و دشمنی و کینه تکفیری ها را پاسخ می دهد.

عباس مصدقی استاد و رئیس بسیج اساتید دانشگاه استهبان نیز در این دیدار کتاب «تفحص» نوشته حمید داوودی را معرفی نمود.

چهارمین کتاب این نشست با عنوان «آرام بی سر» تألیف علی ملک پور توسط سرهنگ بازنشسته سپاه و راوی دفاع مقدس محمدجواد خوشقدم معرفی شد. این کتاب مجموعه خاطرات، زندگینامه و وصیتنامه محسن حججی شهید مدافع حرم است.

کتاب «کربلای جبهه ها یادش به خیر» دیگر اثر معرفی شده این برنامه بود که علی اصغر سلیمانی استاد دانشگاه آن را بررسی و ارائه کرد. به گفته وی این کتاب به صورت خاطره همراه با تصویر نوشته شده است و تمامی عملیات های دفاع مقدس را با تحلیل به نگارش در آورده است.

حسین عبدی فرد سرهنگ بازنشسته سپاه، آخرین کتاب این دیدار با عنوان «حماسه های نامداران گمنام» تألیف سردار حاج رضا میرزایی را  با حاضران به اشتراک گذاشت. وی تصریح کرد: این کتاب خاطرات 48 عملیات دفاع مقدس همراه با تصویررزمندگان را دربردارد. «حماسه های نامداران گمنام» به چگونگی عملکرد منافقین در استان دیاله عراق و همچنین عملیات مروارید برای ضربه زدن به منافقین پرداخته است.

ارائه شعر دفاع مقدس توسط زیبا جواهریان، اجرای سرود توسط آقای صیاد، مداحی برای شهدای جنگ توسط مداح اهلبیت (ع) حاج حمید باقری و همچنین قرعه کشی مسابقه کتاب «هفت روزآخرتألیف» محمد رضا بایرامی و تقدیر از سه برگزیده این مسابقه از دیگر برنامه های این نشست بود. در پایان نیز از معرفی کنندگان کتاب در این نشست قدردانی شد
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 398