منو1
Untitled
نشست خبری هفته کتاب

نشست خبری هفته کتاب

نشست خبری هفته کتاب

نشست خبری هفته کتاب

نشست خبری هفته کتاب
1397/8/14 دوشنبه برنامه های بیست و ششمین هفته کتاب استان اعلام شد؛ افتتاح 3 کتابخانه عمومی و برگزاری 1832 ویژه برنامه کتابخوانی در فارس مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در نشست خبری بیست و ششمین هفته کتاب استان فارس، به تشریح برنامه های گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در فارس پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، نشست خبری اعلام برنامه های گرامیداشت هفته کتاب، روز دوشنبه 14 آبان با حضور مسئولان چهار دستگاه استانی در کتابخانه عمومی حافظیه شیراز برگزار شد که در این دیدار مدیران کل کتابخانه های عمومی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان فارس به همراه رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برنامه های سازمان خود و برنامه های مشترک کتاب محور در فارس را اعلام کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در جمع اصحاب رسانه ضمن تأکید بر هم افزایی دستگاه های فرهنگی به ویژه در حوزه کتابخوانی با بیان اینکه این کتابخانه های عمومی فارس در هفته کتاب 1832 برنامه خرد و کلان اجرا می کند، گفت: این برنامه ها از هفته جاری تا 30 آبان ماه برگزار خواهد شد همچنین کارگاه های آموزشی ویژه هفته کتاب نیز از روز گذشته در شیراز آغاز شده است.

روح الله منوچهری افتتاح 3 کتابخانه را از مهم ترین برنامه های هفته کتاب در فارس دانست و اضافه کرد: در ایام گرامیداشت کتاب، سه کتابخانه عمومی « ام الخیر» اوز لارستان، «خیام» شهر دبیران و «خرد» روستای جلیان فسا افتتاح می شود. همچنین پروژه کتابخانه عمومی شهر نوبندگان فسا به عنوان یکی از شهرهای بدون کتابخانه فارس نیز کلنگ زنی خواهد شد.

وی به برگزاری فاز دوم ارائه اینترنت بی سیم رایگان در کتابخانه های عمومی نیز خبر داد و گفت: در هفته کتاب پیش رو و در دومین گام این طرح، 60 کتابخانه عمومی فارس به اینترنت بی سیم رایگان مجهز می شوند که این طرح از کتابخانه عمومی باغ  نشاط لارستان آغاز می شود.

منوچهری شاخص ترین برنامه های اداره کل کابخانه های عمومی فارس را برشمرد و گفت: در روز ۲۴ آبان عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی فارس رایگان است.

این مقام مسئول همچنین به برنامه های ترویجی کتابخوانی در این ایام اشاره کرد و گفت: در هفته کتاب نشست های متعدد کتابخوان و نقد، بررسی و رونمایی کتاب در فارس برپا می شود که از مهم ترین آن ها می توان به نشست «کتابخوان بند» ویژه مددجویان زندان شیراز در روز 22 آبان و نشست «کتابخوان صلح» روز 26 آبان، رونمایی از هفت جلد کتاب آیت الله بهشتی در شهرستان فسا با حضور آیت الله لطف الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس در روز 19 آبان و رونمایی و بررسی کتاب «من امیر ارسلان داستان هستم» اثر علی رشیدی در روز 23 آبان اشاره کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس همچنین از رونمایی نشان طرح «ساماندهی مجموعه کتابخانه های شخصی» در استان فارس یاد کرد و گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی در سال جاری توانسته است چهار مجموعه از کتابهای بزرگان را جذب کتابخانه عمومی فارس کند که آخرین نمونه آن اهدای کتابخانه‌ شخصی علی سامی با چهارهزار جلد کتاب فاخر به کتابخانه عمومی حافظیه است. بر این اساس در هفته کتاب امسال از نشان ویژه «اهدای مجموعه های شخصی به کتابخانه های عمومی»با عنوان طرح «ماندگاران» رونمایی می شود.

منوچهری همچنین از برگزاری آیین «گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار» در فارس خبر داد و گفت: جشن بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار به همراه تقدیر از کتابداران برتر فارس نیز روز 28 آبان با حضور مسئولان استانی و کتابداران برگزار می شود.

وی همچنین، دیدار با یکی از نویسندگان شیراز با عنوان «دیدار با آقای نویسنده» روز 22 آبان، برنامه پیاده روی کتاب با عنوان «پابه پای کتاب» به همراه برگزاری مسابقه اطلاعات عمومی و فرش قرمز کتابخوانی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد و سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری و اجرای طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی؛ اهدای خون، اهدای زندگی» همراه با اهدای خون کتابداران و دوستداران کتاب در روز 24 آبان را از دیگر برنامه های کتابخانه های عمومی فارس در هفته کتاب دانست.

به گفته منوچهری در آغاز برنامه های گرامیداشت هفته کتاب، سالن کنفرانس کتابدار با ظرفیت بیش از ۷۰ نفر در اداره کل کتابخانه های عمومی فارس به بهره برداری رسید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در انتها بر افزایش آگاهی عموم مردم از برنامه های هفته کتاب تأکید کرد و گفت: برنامه های هفته کتاب کتابخانه های عمومی استان فارس در سال جاری از سه طریق نشست خبری، برنامه زنده تلویزیونی و تریبون نماز جمعه شیراز به عموم مردم اطلاع رسانی می شود.

گفتنی است در ادامه این دیدار دیگر مسئولان فرهنگی استان نیز به طرح برنامه های گرامیداشت هفته کتاب پرداختند که براساس اعلام این چهار دستگاه، در هفته کتاب امسال بیش از ۲۲۰۰ برنامه در فارس برگزار می شود که ۶۵ عنوان برنامه در قالب استانی است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 247