منو1
Untitled
1398/2/3 سه‌شنبه فارسی ها به مسابقه ملی کتابخوانی دعوت می شوند؛ نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی آغاز به کار کرد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به آغاز نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و آمادگی کتابخانه های عمومی برای برگزاری باشکوه این دوره، از مردم فارس برای شرکت در این جشنواره ملی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری، با بیان اینکه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ، با معرفی 12 اثر توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا علیه‌السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی استان فارس آمادگی استقبال از این جشنواره را دارند و مسابقه کتابخوانی رضوی در فارس به عنوان سومین حرم اهل‌بیت این جشنواره با شور و نشاط بیشتری برگزار خواهد شد.

وی با تصریح اینکه هشتمین دوره جشنواره رضوی با مشارکت 39 هزارنفری استان فارس همراه بود، اضافه کرد: در سه سال گذشته، جشنواره کتابخوانی رضوی با استقبال مخاطبان در فارس برگزار شد که از مهم ترین دلایل آن مشارکت و همدلی دستگاه ها و نهاد های دولتی و رسانه های استانی بود. در این دوره نیز در تلاشیم تا با استفاده از توان کتابخانه های عمومی و ظرفیت دستگاه های استانی، این جشنواره هرچه پرشورتر برگزار شود.

 

کتاب هایی با موضوع احمدبن موسی(ع) و جواد الائمه(ع) در نهمین جشنواره رضوی

منوچهری در ادامه با اشاره به اینکه منابع منتخب مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین(ع) به‌ویژه امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت احمدبن موسی(ع) با بخش ویژه سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد(ع) معرفی شده است، گفت:  کتاب‌های «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی، «کبوترها و آهوها» نوشته سید احمد میرزاده، «فاطمه و فاطمه» نوشته محمد مهاجرانی و «هشت قصه از امام جواد(ع)» نوشته حسین فتاحی در بخش کودک انتخاب شده است.

وی اضافه کرد: سه کتاب «راز آن بوی شگفت»» نوشته فریبا کلهر، «با کبوترهای گنبد» نوشته احمد میرزاده و «درختی که بال در آورد؛ داستان‌هایی از زندگی امام جواد علیه‌ السلام» نوشته مجید ملامحمدی در بخش نوجوان همچنین پنج کتاب «مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)» نوشته علی جانفزا، «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع ، «درّ عصمت»» نوشته علی اشرف عبدی، «زندگانی حضرت احمدبن موسی(ع) شاه‌چراغ» نوشته محمدرضا سنگری و «سیره تقوی؛ ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد(ع)» نوشته جواد محدثی در بخش بزرگسال، منابع معرفی شده برای این مسابقه هستند.

این مقام مسئول در ادامه شرایط شرکت در این مسابقه را برشمرد و گفت: این جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند به صورت مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند.

وی بیان کرد: کودکان در این رقابت به دو شیوه «ترسیم نقاشی» و «ارسال فیلم موبایلی»، و نوجوانان به شیوه های نقاشی، تکمیل پرسشنامه مکتوب یا الکترونیکی و ارسال یک فیلم موبایلی (شامل معرفی کتاب دلخواه اعم از منابع جشنواره و منابع آزاد مرتبط با موضوع) در این جشنواره شرکت خواهند کرد.  همچنین برای بخش بزرگسالان نیز سه شیوه پرسشنامه مکتوب یا الکترونیک، ارسال ویدیو از معرفی کتاب دلخواه یا ارسال معرفی کتاب دلخواه پیش بینی شده است.

منوچهری با اعلام اینکه منابع جشنواره در تمامی کتابخانه های عمومی استان موجود است، خاطرنشان کرد: نسخه الکترونیک آثار در سایت www.razavi.iranpl.ir وجود دارد. علاقه مندان برای شرکت در مسابقه  نیز علاوه بر ارسال آثار از طریق الکترونیک، می توانند آثار مکتوب خود را به نزدیک‌ ترین کتابخانه عمومی تحویل دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در پایان ضمن دعوت از مردم برای مشارکت حداکثری در این رویداد مهم فرهنگی، گفت: آخرین مهلت شرکت در این جشنواره 28 خردادماه است؛  از برگزیدگان در سطح ملی و شهرستانی تقدیر می شود و آیین ملی اختتامیه این جشنواره همزمان با دهه کرامت خواهد بود.

علاقه مندان می توانند فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را اینجا مشاهده نمایید.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 151