منو1
Untitled
روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان

روز جهانی ناشنوایان
1397/7/9 دوشنبه گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان با اجرای برنامه کتاب محور در شیراز؛ دست های گویا با «یار مهربان» هم پیمان شدند ویژه برنامه کتابخوانی دانش آموزان استثنایی، همزمان با روز جهانی ناشنوایان در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، هنرستان استثنایی عدالت شیراز در روز جهانی ناشنوایان میزبان گردهمایی صمیمانه ای بود تا نقش کتاب را در زندگی افراد ناتوان و کم توان ذهنی و جسمی و ناشنوایان شیرازی هرچه پررنگ تر کند.

نشست گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و اداره آموزش و پرورش استثنایی شیراز با حضور مهدی ظهرابی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی فارس؛ خلیل عابدی، کارشناس مسئول آموزش و پرورش استثنایی استان؛ کتابداران شیرازی و جمعی از هنرجویان استثنایی هنرستان عدالت شیراز برگزار شد.

در همین ارتباط معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، ضمن تبریک روز جهانی  ناشنوایان، با بیان اینکه مجموعه کتابخانه های عمومی، خدمات رسانی به عموم جامعه به ویژه اقشار خاص را وظیفه ذاتی خود می داند، عنوان کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس تاکنون اقدامات بسیاری را در حوزه خدمت رسانی به اقشار خاص به ویژه نابینایان و ناشنوایان انجام داده و برنامه هایی نیز برای ارائه خدمات به ناشنوایان پیش بینی شده است.

مهدی ظهرابی با اشاره به اینکه خدمات دهی کتابخانه های عمومی تنها مربوط به افراد مراجعه کننده نیست، گفت: کتابخانه های عمومی منتظر ورود مخاطب نیستند؛ بلکه با اجرای برنامه های گوناگون در تلاشیم  که ما به سمت علاقه مندان برویم و کتاب را به دست آن ها برسانیم.

وی رساندن کتاب به همه اقشار جامعه را یکی از راه های برون رفت از بحران مطالعه در جامعه دانست و افزود: در حال حاضر برنامه های  گوناگونی در کتابخانه های عمومی با هدف رساندن کتاب ها، به راحت ترین شکل به دست مخاطب به ویژه اقشار خاص کتاب دوست، انجام می شود.

ظهرابی همچنین به ویژه برنامه کتابخانه های عمومی فارس بر ای روز جهانی ناشنوایی در مدرسه عدالت نیز اشاره کرد و گفت: برنامه قصه گویی توسط اعظم ایزدی قصه گوی برجسته استان، گلستان خوانی، آموزش اریگامی و اهدای کتاب به کتابخانه هنرستان و تجلیل از دانش آموز ناشنوای این مدرسه از جمله برنامه هایی بود که انجام شد.

خلیل عابدی، کارشناس مسئول آموزش و پرورش استثنایی استان نیز با تبریک روز جهانی ناشنوایان و فرارسیدن سال نو تحصیلی با بیان اینکه بسیار شایسته است که برنامه های کتابخوانی را برای دانش آموزان با شرایط خاص اجرا کنیم، گفت: اداره آموزش و پرورش استثنایی استان از اجرای برنامه های کتاب محور برای دانش آموزان مدارس استثنایی استقبال و در این خصوص همکاری می کند.

گفتنی است در این راستا کتابخانه های عمومی حافظیه و کودکان شقایق شیراز  نیز روز گذشته و به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان میزبان نشست های کتابخوان ویژه ناشنوایان شدند.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 268