منو1
Untitled
جلسه با آستان

جلسه با آستان
1397/8/5 شنبه نشست هم اندیشی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و معاون پژوهشی آستان شاهچراغ (ع) برگزار شد؛ گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در فارس زیر پرچم احمدبن موسی (ع) به منظور تداوم همکاری ها و برنامه ریزی برای اجرای برنامه های مشترک در هفته کتاب، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و معاون پژوهشی آستان شاهچراغ (ع) دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، نشست هم اندیشی مجموعه کتابخانه های عمومی ومعاونت پژوهشی آستان احمدی و محمدی(ع) با موضوع برنامه ریزی اقدامات مشترک در هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» و تداوم همکاری های دو سازمان، صبح امروز پنجم آبان ماه با حضور روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس و محمدرضا محمدجانی معاون پژوهشی و فناوری اطلاعات آستان شاهچراغ (ع) برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار از همکاری گسترده معاونت پژوهشی آستان و مجموعه کتابخانه های عمومی استان یاد کرد و گفت: هفته کتاب فرصت بسیار خوبی است که ارتباط این دو سازمان را نزدیک تر و همکاری ها را بیشتر کنیم. این دو مجموعه پتانسیل بسیار زیادی که در امر کتابخوانی دارند و هم افزایی، توان هر دو مجموعه را افزایش خواهد داد.

روح الله منوچهری با بیان اینکه برنامه های هفته کتاب در کتابخانه های عمومی استان از نیمه آبان ماه کلید می خورد، گفت: برنامه های مجموعه کتابخانه های عمومی فارس در هفته کتاب پییش بینی شده و این علاقه وجود دارد که تمام این برنامه ها با همراهی آستان انجام بگیرد؛ همچنین در برنامه های پیشنهادی کتابخانه تخصصی حرم شاهچراغ (ع) در هفته کتاب نیز  همکاری خواهیم داشت.

وی با تأکید بر اینکه استان فارس همواره خود را وامدار آستان مقدس احمدی می داند، افزود: هفته کتاب پیش رو و همکاری در این ایام، فصل جدیدی از ارتباط میان این دو سازمان را رقم خواهد زد و برای این منظور می توان تفاهم نامه همکاری این دو سازمان را ارتقا بخشید و سطح همکاری های آن را گسترش داد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در ادامه خواستار دیدار کتابداران کتابخانه های عمومی با آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب تولیت محترم آستان احمدی و محمدی(ع) در آغاز هفته کتاب شد.

معاون پژوهشی و فناوری اطلاعات آستان شاهچراغ (ع) نیز در ادامه این دیدار با تصریح اینکه مجموعه کتابخانه های عمومی متولی امر کتابخوانی در استان است، خاطرنشان کرد: کتابخانه تخصصی حرم مطهر شاهچراغ (ع) با منابع گسترده و تخصصی و کتابداران متخصص این رشته پتانسیل بسیار خوبی برای مشارکت و همکاری دارد.

محمدرضا محمدجانی  با تصریح اینکه اداره کل کتابخانه های عمومی فارس باید به کتابخانه آستان به چشم یکی از کتابخانه های همراه خود نگاه کند، گفت: شایسته است که نشست های تخصصی با همکاری مشترک برگزار کنیم و همچنین امکان حضور کتابداران کتابخانه تخصصی آستان نیز در کارگاه های آموزشی کتابداری که در مجموعه کتابخانه های  عمومی برگزار می شوند، فراهم شود.

بهناز سطانی مدیر کتابخانه تخصصی آستان شاهچراغ(ع) نیز در ادامه این دیدار به تشریح برنامه های هفته کتاب در آستان پرداخت و برگزاری نشست های تخصصی در حوزه رشته کتابداری با حضور اساتید این رشته را از جمله برنامه های پیش بینی شده این مجموعه عنوان کرد. وی همچنین از آمادگی کتابخانه آستان درخصوص برگزاری دومین نشست کتابخوان تخصصی شاهچراغ (ع) با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی فارس یاد کرد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 232