منو1
Untitled
افتتاح کتابخانه عمومی فسا
1397/8/5 شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فسا عنوان شد؛ برگزاری 130 ویژه برنامه گرامیداشت هفته کتاب در فسا جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فسا با موضوع برنامه های هفته کتاب به ریاست فرماندار ویژه شهرستان فسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، سلیمان کرمی، فرماندار ویژه فسا در این دیدار ضمن تشکر از اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در اجرای طرح های مبتکرانه در حوزه کتابخوانی، گفت: قطعا با این پشتکار و همکاری سازمان های دیگر در حوزه کتابخوانی، شرایط خوبی در شهرستان محقق می شود.

کرمی، با بیان اینکه توجه به ترویج فرهنگ کتابخوانی نباید منحصر به ایام هفته کتاب و کتابخوانی شود، عنوان کرد: در فسا یک ماه به گرامیداشت مقام کتاب و کتابخوانی اختصاص یافته است و برنامه های کتابخوانی این شهرستان به مدت یکماه برگزار می شود و اتفاق شایسته ای است که مجموعه کتابخانه های عمومی را به اهداف پیش بینی شده خود نزدیک می کند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فسا ادامه داد: به منظور اینکه روستاهای دور دست و فاقد امکانات کتابخانه ای بتوانند از نعمت کتاب بهره مند شوند، در زمینه راه اندازی کتابخانه های سیار،  همکاری لازم را خواهیم داشت. افزون بر این حضور خیرین کتابخانه ساز و تشکیل انجمن خیرین نیز باید در سطح شهرستان پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به جایگاه فرهنگی و علمی، شهرستان فسا ظرفیت کسب عنوان « پایتخت کتاب» در سطح کشور را دارد .

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا نیز در ادامه با تشریح فعالیت ها و برنامه های این اداره گفت: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا در راستای تقویت جایگاه و فرهنگ کتاب، گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» را به مدت یکماه و با عنوان « آبان 97، ماه کتاب و کتابخوانی فسا» برگزار می کند.

محمدحسین فیروزی، از برگزاری بیش از 130 ویژه برنامه کتابخوانی در این شهرستان خبر داد و گفت: در برنامه های گرامیداشت هفته کتاب در فسا از چندین عنوان کتاب رونمایی می شود، همچنین کتابخانه عمومی روستای جلیان نیز در این هفته افتتاح خواهد شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا در پایان گفت: تمرکز کتابداران پرتلاش شهرستان، تحقق اهداف تعریف شده انجمن کتابخانه است و برای رسیدن به این مهم، بخشی از فعالیت های خود را به افزایش عضویت کتابخانه ها و امانت کتاب اختصاص داده اند.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 588