منو1
Untitled
انجمن زرقان
1397/11/1 دوشنبه بررسی نیازهای کتابخانه ای در بخش زرقان؛ انجمن کتابخانه های عمومی بخش زرقان تشکیل جلسه داد با حضور مسئولان اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش زرقان تشکیل شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش زرقان به ریاست ابراهیم رحیمی بخشدار زرقان و با همراهی وحید محیط رئیس اداره همکاری  ها و مشارکت ها و مریم اقلیمی کارشناس انجمن های اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، فاطمه صفری راد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز و محمد محمدی مسئول کتابخانه های عمومی بخش زرقان و دیگر اعضای این انجمن برگزار شد.

بخشدار زرقان در این دیدار با بیان اینکه به کتاب و کتابخوان باید اهمیت داد، عنوان کرد: با وجود مشکلات زیرساختی در این بخش، اما آمارهای کتابخانه های عمومی زرقان و لپویی نشان می دهد که علاقه به کتابخوانی در این بخش بسیار است و کتابخانه ها پویایی لازم را دارند.

ابراهیم رحیمی با اشاره به اینکه باید ویترین کتاب در ادارات و مدارس برپا شود، افزود: برای ارتقای وضعیت کتابخوانی در کشور، لازم است که تمامی مدیران و مسئولان به این مقوله توجه کرده و اقدامات فرهنگی انجام دهند.

رحیمی در ادامه با تأکید بر ضرورت پرداخت سهم کتابخانه های عمومی از شهرداری های زرقان و لپویی خواست که در پرداخت این اعتبار اهتمام بیشتری داشته باشند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز نیز در این دیدار به نقش انجمن کتابخانه های عمومی در اتخاذ تصمیم ها و برنامه های فرهنگی اشاره و  عنوان کرد:  انجمن کتابخانه ها عمومی شامل افراد تاثیرگذار و فرهنگی هر منطقه است که همکاری اعضا و پویا بودن این انجمن ها به توسعه کتابخانه ها و سطح فرهنگی منجر می شود. این مهم، همدلی همه اعضای انجمن در پیگیری و اجرایی شدن مصوبات را می طلبد.

فاطمه صفری راد همچنین خواستار اجرای برنامه های خلاقانه و ترویجی کتابخوانی در راستای تبدیل شدن کتابخانه ها به فرهنگسراهای اجتماعی شد.

وی در ادامه نشست های کتابخوان و اهداف آن را تشریح کرد و به معرفی کتاب «امیرکبیر» پرداخت.

محمد محمدی، مسئول کتابخانه های عمومی بخش زرقان نیز در ادامه فعالیت های کتابخانه های عمومی این بخش را برشمرد و گفت برگزاری برنامه های فرهنگی همچون نشست های کتابخوان، برنامه های ویژه بخش کودک، همکاری با مدارس، مسابقات فرهنگی و نمایشگاه های کتاب برخی از برنامه ها کتابخانه های عمومی است.

به گفته وی در یکسال گذشته کتابخانه های عمومی زرقان، در بخش اعضا 13 درصد و در حوزه منابع پنج درصد رشد داشته است.  

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 271