منو1
Untitled
کنفرانس کتاب

کنفرانس کتاب

کنفرانس کتاب

کنفرانس کتاب

کنفرانس کتاب
1397/7/24 سه‌شنبه قطار کنفرانس کتاب پاسارگاد به ایستگاه پنجم رسید؛ پنجمین نشست دو هفته ای کنفرانس کتاب در سعادت شهر برگزار شد پنجمین دوره نشست کنفرانس کتاب با بررسی و معرفی کتاب نیمه تاریک وجود در سعادت شهر برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاسارگاد، این نشست به همت انجمن ادبی قلم و همکاری اداره کتابخانه های عمومی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره آموزش و پرورش شهرستان پاسارگاد برگزار شد که در آن، دوستداران کتاب به بررسی کتاب «نیمه تاریک وجود» اثر دبی فورد پرداختند.

حمید عباسی عضو انجمن ادبی قلم پاسارگاد در این دیدار با اشاره به کتاب «نیمه تاریک وجود» درباره این کتاب  گفت: نویسنده در این کتاب سعی کرده به بسیاری از سؤالاتی اساسی درباره خویشتن شناسی و صفاتی آدمی پاسخ دهد و درکنار آن، با مثال هایی روشن که از تجربیات خود و دیگران می‌آورد به موشکافی این احساسات می‌پردازد.

وی افزود: «نیمه تاریک وجود» می‌گوید انسان ها در زمان تولد و ابتدای زندگی خود کامل هستند ولی وقتی بزرگ می‌شوند در مواجهه با تربیت و جامعه بعضی احساسات خود را نفی و سرکوب می‌کنند؛ زیرا اینگونه به آن ها باورانده می‌شود که ویژگی های بدی هستند که باید از داشتنشان دوری کرد. دبی فورد با این دیدگاه که خداوند ما را کامل آفریده و نفی هر صفت اخلاقی درون ما مخالف با این کمال خدادادی است، از پیامد هایی می‌گوید که این نفی کردن برای ما خواهد داشت.

گفتنی است نشست های کنفرانس کتاب هر دو هفته یکبار در شهرستان پاسارگاد برگزار می شود و در این نشست ها  علاقه مندان به بررسی همه جانبه یک کتاب می پردازند، به سؤال های درباره این کتاب پاسخ می گویند و بخش های از آن را جمع خوانی می کنند.

این در حالی است که تاکنون کتاب های «اصول تبدیل و نگهداری مواد غذایی» نوشته سید عبدالوهاب میر علوی توسط ابوذر قاسمی، «چرا عقب مانده ایم» نوشته علی محمد ایزدی توسط رضا مرادی، «اثر مرکب» نوشته دارن هاردی توسط زهره حاجی نصیری، «کشف جبر،کوچ ، خشونت» نوشته علی بازیاری و «نیمه تاریک وجود» نوشته دبی فورد توسط حمید عباسی در نشست های کنفرانس کتاب شهرستان بررسی  نقد شده است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 528