منو1
Untitled
شورای اداری

شورای اداری

شورای اداری

شورای اداری

شورای اداری
1397/8/13 يكشنبه در چهارمین نشست شورای اداری کتابخانه های عمومی استان؛ برنامه هفته کتاب کتابخانه های عمومی فارس تشریح شد چهارمین گردهمایی مسئولان کتابخانه های عمومی فارس در آستانه هفته کتاب و با دستور جلسه برگزاری هفته کتاب در استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، روح الله منوچهری در جمع مسئولان کتابخانه های عمومی استان با تشریح اینکه کتابخانه های عمومی، هفته های پر کاری را در پیش رو دارند، گفت: برنامه ریزی بر این است که امسال برنامه های هفته کتاب تنها تبلیغی نبوده بلکه تبلیغی و ترویجی باشد و برای این کار برنامه ریزی های مفصل انجام شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، افزود: برگزاری هفته کتاب باید شایسته و درخور کتابخانه ها باشد، انتظار بر این است که برنامه های هفته کتاب با قوت و تأمل بیشتری در کتابخانه ها برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های هفته کتاب در استان از 14 آبان ماه آغاز می شود، افزود: استان فارس در بازه زمانی یکماهه میزبان برنامه های ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار است.

منوچهری از تقویت منابع کتابخانه های عمومی فارس نیز خبر داد و گفت: کمبود منابع یکی از دغدغه ها و مشکلات کتابخانه های عمومی است که برای این منظور طرحی در مجموعه کتابخانه های عمومی فارس در حال برگزاری است و به زودی منابع بسیاری در حوزه های پرمخاطب به کتابخانه های عمومی تزریق می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه به برگزاری اختتامیه جشنواره رضوی در کتابخانه های عمومی فارس خبر داد و گفت: از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در هر کتابخانه عمومی در مراسم اختتامیه کتابخانه ای رضوی تقدیر می شود. برای این منظور هدایای برگزیدگان آماده شده که به زودی در اختیار کتابخانه های عمومی قرار می گیرد. منوچهری همچنین خواستار برگزاری این مراسم به مطلوب ترین شیوه شد.

معاون امور کتابخانه ها و همکاری‌های اداره کل نیز در ادامه این دیدار به بیان دستور کار این جلسه با موضوع هفته کتاب پرداخت و گفت: برنامه های این ایام در استان فارس به صورت دهه یا به صورت ماه کتاب برگزار می شود و کتابخانه ها برنامه های گسترده ای در این هفته دارند.

مهدی ظهرابی بر برگزاری نشست های هم اندیشی رؤسای ادارات با کتابداران شهرستان تأکید کرد و گفت: این نشست ها در پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی شهرستان ضروری است.

ظهرابی با بیان اینکه تعریف کارکرد کتابخانه های عمومی تغییر کرده است، گفت: رسالت کتابخانه های عمومی تنها بحث امانت کتاب نیست، کتابخانه ها باید در انجام امور فرهنگی و ترویجی پیشقدم باشند، به طوریکه کتابخانه عمومی با کار فرهنگی رونق بگیرد و محل رفت و آمد مردم باشد.

این در حالی است که جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی فارس نیز در ادامه جلسه شورای اداری استان برپاشد. سودابه رضایی دبیر شورای حجاب و عفاف کتابخانه های عمومی فارس، با بیان اینکه کتابداران باید بیشتر در حوزه حجاب و عفاف تلاش کنند، گفت: گزارش های حوزه عفاف و حجاب کتابخانه های عمومی در استانداری به عنوان یکی از گزارش های برتر شناخته شد و این نشان دهنده توجه مجموعه کتابخانه های عمومی است.

رضایی ضمن تبریک به مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان لارستان عنوان کرد: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لارستان به عنوان دستگاه برتر حجاب و عفاف شناخته شده است.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 197