منو1
Untitled
برگزاری مهر سپیدان

برگزاری مهر سپیدان

برگزاری مهر سپیدان

برگزاری مهر سپیدان

برگزاری مهر سپیدان
1397/7/28 شنبه مهرماه کتابخوانی در سپیدان؛ ویژه برنامه های ترویج کتابخوانی در شهرستان سپیدان برگزار شد کتابخانه های عمومی گنجینه معرفت و قاضی بیضاوی سپیدان با برگزاری برنامه های کتابخوانی در مهرماه، ضیافت کتاب را برپا کردند.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان، کتابخانه عمومی گنجبنه معرفت شهر اردکان در مهرماه سه نشست کتابخوان را برگزار کرد. در نشست کتابخوان که به مناسبت بزرگداشت روز جهانی کودک در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردکان برپا شد، کودکان کتابدوست هشت کتاب را به اشتراک گذاشتند.

در این دیدار سارا دهقان کتاب «ماهی رنگین کمان» نوشته مارکوس فیستر، فائزه صابر کتاب «موش دندانپزشک» نوشته  مریم کلانتریان، الناز گلناری کتاب «کلیدکوچولو» نوشته ابراهیم قدردان، فاطمه فرهادی کتاب «ماهی سیاه کوچولو» اثر صمد بهرنگی، روژان احمدی کتاب «خداحافظ راکن پیر» نوشته کلر ژوبرت، فاطمه احمدی کتاب «ماجراهای خرگوش پیر» اثر هریس چاندلرجو، سارا احمدی کتاب «قصه هفت دخترون» نوشته سید ابوالقاسم هاشمی و تارا شیروانی کتاب «پندهای پدرانه نهج البلاغه» برای کودکان به نویسندگی مهدی وحیدی را معرفی کردند.

همچنین در نشست کتابخوان دیگری که با محوریت ماه محرم، فلسفه عاشورا و قیام امام حسین (ع) و با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی و ترویج فرهنگ عاشورایی و مباحث دینی در کتابخانه گنجینه معرفی شهر اردکان برپا شد، چهار کتاب نقد و بررسی شد.

در این گردهمایی حسین امیری به ارائه کتاب سوار سوم، داستان زندگی امام حسین(ع) به قلم محمد کاظم مزینانی پرداخت و حسین نظری کتاب «101 حکایت اخلاقی» نوشته مهدی حجوانی را به دوستان خود معرفی کرد. همچنین رضا گلناری خواندن کتاب «ماه غریب من» نوشته مجید ملا محمدی را پیشنهاد کرد و رضا صابر از کتاب «قصه های مجید» اثر هوشنگ مرادی کرمانی گفت.

در گامی دیگر برنامه قصه گویی و کتابخوان به مناسبت هفته دفاع مقدس ویژه نوجوانان با معرفی کتاب هایی در حوزه دفاع مقدس، شهدا و ایثارگری های دفاع مقدس در این کتابخانه برگزار شد که در این نشست کتاب  های «شهید همت» به قلم احمد عربلو، «شهید مهدی عراقی» نوشته شاهین رهنما، «زندگی و مبارزات شهید ایوب معادی» نوشته علی درازی  و «شهید آوینی» نوشته احمد عربلو  را به ترتیب حسین امیری، حسین نظری،  رضا گلناری و رضا صابر معرفی کردند.

افزون بر این اداره کتابخانه های عمومی سپیدان، در اقدامی دیگر اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را در حسینیه روستای برشنه برگزار کرد. در این برنامه که با حضور حجت الاسلام و المسلمین شعبانی امام جماعت روستا، محمودی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان، رئیس شورای اسلامی و دهیار روستا برگزار شد،  25 نفر از شرکت کنندگان بخش های نقاشی و مکتوب جشنواره رضوی تقدیر شدند.

در همین راستا دو نمایشگاه کتاب با عنوان های «امام و دفاع مقدس» و «کتاب کودک» نیز به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و هفته ملی کودک  در کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان برپا شد که در این نمایشگاه بیش از یکصد جلد کتاب به نمایش درآمد.

کتابخانه عمومی قاضی بیضاوی شهر بیضا نیز به مناسبت هفته دفاع مقدس میزبان نشست معرفی کتاب شد. در این نشست کتاب «فرشته های زمینی» نوشته مسلم ناصری بررسی و معرفی شد. همچنین مسابقه نقاشی به صورت غیر حضوری با موضوع دفاع مقدس در بیضا برگزار شد که 25 نفر از نوجوانان در این مسابقه شرکت کردند. این برنامه باهدف حفظ ارزش های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و نهادینه کردن ارزش های انقلابی و اسلامی برگزار شد.

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 631