منو1
Untitled
بازدید مدیرکل از کتابخانه

بازدید مدیرکل از کتابخانه

بازدید مدیرکل از کتابخانه

بازدید مدیرکل از کتابخانه

بازدید مدیرکل از کتابخانه

بازدید مدیرکل از کتابخانه

بازدید مدیرکل از کتابخانه
1397/10/19 چهارشنبه به منظور آشنایی بیشتر با خدمات کتابخانه های عمومی؛ بانوان مدیر استان فارس به کتابخانه عمومی سر زدند مدیران کل دفتر بانوان و خانواده استانداری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس از بخش ها و فعالیت های کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، سیده معصومه دستغیب مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس و زهرا افتخاری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با حضور در کتابخانه عمومی رئیسی شیراز از خدمات دهی این کتابخانه و بخش های مختلف آن دیدن کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این بازید خدمات کتابخانه های عمومی فارس را برشمرد و با عنوان اینکه 234 کتابخانه عمومی در حال حاضر در فارس خدمات دهی می کنند، عنوان کرد: در تلاشیم که کتابخانه های عمومی را به مکان های پویای فرهنگی و فرهنگسراهای اجتماعی تبدیل کنیم.

روح الله منوچهری همچنین با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای جذب کودکان به کتابخانه از اولویت های این مجموعه است، گفت: بیشتر کتابخانه های عمومی بخش کودک مستقل و سالن مطالعه دارند که در کنار مخزن و انجام برنامه های فرهنگی، نیازهای مخاطبان کتابخانه های عمومی را پاسخ می دهد.

این مقام مسئول طرح ماندگاران را یکی از طرح های اداره کل کتابخانه های عمومی فارس برای گردآوری مجموعه های شخصی ارزشمند دانشت و گفت: تاکنون چهار مجموعه شخصی را جذب کتابخانه های عمومی کردیم که این مجموعه ها در کتابخانه های عمومی و با نام فرد خیر قرار می گیرد تا عموم مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

به گفته منوچهری در هفته کتاب امسال از طرح ماندگاران «اهدای کتابخانه های شخصی به کتابخانه های عمومی فارس» رونمایی شد.

رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی فارس در ادامه به خدمات بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی اشاره کرد و گفت: این بخش در حال حاضر درحدود پانصد عضو روشندل دارد، تولید کتاب های صوتی و ارسال پستی برای روشندلان در استان، ارائه خدمات کتابخانه ای به صورت پستی و حضوری، خدمات دهی به کودکان روشندل، برگزاری کارگاه های مهارت های رفتاری، راه یابی، استفاده از ابزارهای الکترونیک، برنامه طبیعت گردی برای کودکان، نشست های شاهنامه خوانی و کتابخوان از جمله خدمات این بخش است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس در این بازدید ضمن قدردانی از خدمات فرهنگی کتابخانه های عمومی، با تجلیل از گردآوری مجموعه غلامحسن اولاد در این کتابخانه، گفت: طرح ماندگاران این مجموعه با هدف گردآوری مجموعه های شخصی اقدام ارزشمندی است که باید توسعه بیاید.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از افراد خواستار اهدای مجموعه های شخصی خود و حفظ آن هستند، گفت: این طرح باید بیش از پیش اطلاع رسانی شود تا بتوانیم مجموعه های بسیاری را در کتابخانه های عمومی گردآوری کنیم.

سیده معصومه دستغیب با بیان خدمات ارزشمند کتابخانه های عمومی، به کمبود فضای کتابخانه ای در شیراز اشاره کرد و گفت: کتابخانه های عمومی درصورت وجود زیرساخت های مناسب می توانند خدمات خود را به صورت گسترده تر انجام دهند و بسیاری از نیازهای شهر شیراز و استان برطرف خواهد شد.

گفتنی است این بازدید در ادامه دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با برخی از مسئولان استان فارس باموضوع هم اندیشی درباره برگزاری همایش کتاب محور در شیراز انجام شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 436