منو1
Untitled
شورای اداری

شورای اداری

شورای اداری
1397/12/11 شنبه برنامه ریزی برای اجرای طرح کتابخانه گردی در استان؛ نشست شورای اداری کتابخانه های عمومی فارس برگزار شد ششمین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی فارس در سال جاری با برنامه ریزی برای اجرای طرح کتابخانه گردی در استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، ششمین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی فارس در سال جاری صبح روز چهارشنبه 8 اسفندماه با حضور معاونان و کارشناسان اداره کل و رؤسای ادارات 29 شهرستان استان فارس برگزار شد. در این دیدار که به تبیین دستورالعمل های لازم در حوزه های امور کتابخانه ها و اداری و مالی اختصاص داشت، اجرای طرح کتابخانه گردی، همچنین برنامه ریزی گسترده حضور کتابخانه های عمومی روستایی در دوره های بعدی جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب مطرح شد.

مهدی ظهرابی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل در این دیدار با اشاره به طرح کتابخانه گردی در سال جاری گفت: طرح کتابخانه گردی روز 18 اسفندماه به مناسبت با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در کتابخانه های تازه تأسیس برگزار می شود که بر اساس آن چهار کتابخانه «امام جعفر صادق(ع)» شهر اهل لامرد، «خرد» روستای جلیان فسا، «علامه دهخدا» روستای خنجشت اقلید و «میرزا نصیر جهرمی» شهر جهرم در استان فارس شامل این طرح خواهند بود که لازم است برنامه ریزی مطلوبی برای آن انجام شود.

وی همچنین با اشاره به برگزیده شدن دو روستای فارس در جشنواره کتابخوانی کشوری، اضافه کرد: جایدشت فیروزآباد و کریشکی لارستان امسال روستاهای برگزیده دوستدار کتاب کشور معرفی شدند که بیشتر این ها هم حاصل تلاش کتابداران کتابخانه های عمومی روستاها بود.

ظهرابی اضافه کرد: 50 کتابخانه عمومی فارس، روستایی است و تمامی این کتابخانه ها ظرفیت کسب رتبه در این جشنواره را دارند.

گفتنی است جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی استان فارس نیز همراه با نشست شورای اداری برگزار است.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 217