منو1
Untitled
آیت الله بهشتی فسا

آیت الله بهشتی فسا

آیت الله بهشتی فسا

آیت الله بهشتی فسا

آیت الله بهشتی فسا

آیت الله بهشتی فسا

آیت الله بهشتی فسا
1397/8/14 دوشنبه عضو مجلس خبرگان رهبری نماز خود را در کتابخانه عمومی خواند؛ آیت الله دکتر احمد بهشتی: کتابخانه های عمومی را باید تقویت کنیم در آستانه هفته کتاب، آیت الله دکتر احمد بهشتی عضو مجلس خبرگان رهبری، مهمان کتابخانه عمومی دکتر احمد بهشتی فسا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، محمدحسین فیروزی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا در این خصوص گفت: در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی و به دعوت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا، آیت الله دکتر احمد بهشتی عضو محترم مجلس خبرگان رهبری با حضور بیش از دو ساعت در کتابخانه عمومی آیت الله دکتر احمد بهشتی فسا ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه، و اقامه نماز ظهر و عصر در کتابخانه، با کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان فسا دیدار کرد و با اشاره به نقش مهم کتابخانه‌های عمومی و فعالیت های مؤثر کتابداران، از ضرورت تقویت کتابخانه های عمومی گفت.

آیت الله دکتر احمد بهشتی عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در جریان بازدید از کتابخانه عمومی آیت الله دکتر احمد بهشتی بیان داشت: توصیه من به مردم این است که به کتاب و کتابخوانی اهمیت بدهید. کتابخانه های عمومی را باید تقویت کنیم و هرکسی باید مقداری کتاب در کتابخانه شخصی در منزل داشته باشد و در اوقات فراغت مشغول مطالعه کتاب باشد. مخصوصا بچه ها و کودکان را باید از کودکی به خواندن کتاب عادت داد.

این روحانی برجسته افزود: رشد و ترقی و پیشرفت مملکت در این است که ملت فهیم و دانشمند و باسوادی داشته باشیم. در دنیای امروز حرف اول آن مردم و ملت هایی می زنند که از نظر علم و دانش پیشرفت کرده اند. و اگر ملتی از لحاظ صنعت جلو افتاده به برکت علم و کتاب و کتابخوانی است. باید سعی کنیم میزان مطالعه در نسل جوان را افزایش دهیم  و کتاب خواندن جزو عادات جوانان ما باشد و از کتاب هیچ زمانی فاصله نگیرند.

آیت الله دکتر احمد بهشتی  با تأکید بر اینکه ما باید به کتاب اهمیت بدهیم، خاطرنشان کرد: مردم ایران همیشه پیشرفته ترین ملت بوده است و در قبل و بعد از اسلام نیز، بنیان تمدن اسلامی را ایرانی ها گذاشتند. باید ادامه دهنده آن راه باشیم و تمدن اسلامی را در قرن بیست و یکم، ما به دنیای اسلام و جهان بشریت عرضه کنیم و این محقق نمی شود مگر به برکت علم و کتاب و کتابخوانی.

در ادامه آیت الله دکتر احمد بهشتی در دیدار با کتابداران کتابخانه­های عمومی شهرستان فسا بیان داشت: کتابداران مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند و خدمات آن ها ارزشمند است. سعی کنید هرچه بیشتر نسل جوان را به کتاب و کتابخوانی تشویق کنید. زیرا در کتابخانه مراجعان مهمان هستند و کتابداران نقش مهماندار را دارند و کتابدار هرچه با صفا و با محبت برخورد کند در جذب کتاب­خوان مؤثر است.

این خیر کتابخانه ساز شهر فسا همچنین ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه عمومی آیت الله دکتر احمد بهشتی نیز  گفت: این کتابخانه در مقایسه با کتابخانه های عمومی در دیگر شهرها رشد خوبی داشته است و با اینکه تنها هفده سال از تأسیس آن گذشته است، بسیار پیشرفت کرده و خودش را با شرایط و مقتضیات روز به ویژه در حوزه کودک و نوجوان منطبق ساخته است.

گفتنی است در این دیدار همچنین درخصوص وضعیت کتابخانه های عمومی و کتابخوانی شهرستان فسا با آیت الله دکتر احمد بهشتی گفت و گو شد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 162