منو1
Untitled


1398/1/31 شنبه با اعتباری در حدود یک میلیارد ریال؛ دو کتابخانه عمومی در شهر فسا بازگشایی شد آیین بازگشایی کتابخانه عمومی شهید جاویدی و کتابخانه مشارکتی زندان فسا با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، روز پنج شنبه فروردین ماه کتابخانه عمومی شهید جاویدی فسا و کتابخانه مشارکتی بند قرآنی زندان فسا در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس و فرماندار فسا بارگشایی شد. این مراسم همزمان با برگزاری نخستین جلسه شورای عمومی شهرستان فسا با محوریت موضوع کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی دکتر احمد بهشتی همراه بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در این مراسم با اشاره به اینکه طرح بازسازی کتابخانه عمومی شهید جاویدی، سال گذشته آغاز شد، عنوان کرد: کتابخانه عمومی جاویدی قدیمی‌ترین کتابخانه عمومی شهر فسا است که پس از نیم قرن خدمات دهی به مردم شهر فسا طرح بازسازی آن انجام شد و پس از گذشت چهار ماه با اعتباری بالغ بر هشتصد میلیون ریال تعمیرات اساسی آن انجام شده است.

روح‌الله منوچهری اضافه کرد: کتابخانه مشارکتی بند قرآن زندان فسا با زیربنای 100 مترمربع و با تجهیزات و منابع جدید  شروع به فعالیت کرد که طرح توسعه این کتابخانه با اعتباری حدود 200 میلیون ریال انجام شده است.

وی همچنین در جلسه شورای اداری شهرستان فسا با قدردانی از همراهی مسئولان فسا در زمینه کتاب و کتابخوانی، عنوان کرد: شهردار فسا در سال گذشته در زمینه پرداخت اعتبارات نیم درصد و همچنین اجرای برنامه‌های کتاب محور همکاری ارزنده‌ای را با مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان داشته است؛ همچنین فرمانداری فسا نیز در به ثمر رسیدن پروژه‌های کتابخوانی بسیار همراه بوده است که جای قدردانی دارد.

سلیمان کرمی فرماندار شهرستان فسا نیز در جلسه شورای اداری شهرستان با تصریح اینکه پروژه‌های خوبی در حوزه کتابخوانی در شهرستان فسا به ثمر رسیده است، عنوان کرد: افتتاح بخش کودک کتابخانه عمومی دکتر احمد بهشتی، بازسازی کتابخانه عمومی شهید جاویدی، افتتاح کتابخانه عمومی جلیان فسا و کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهر نوبندگان بخشی از این اقدامات بوده است. همچنین نشست‌های فرهنگی تأثیرگذاری همچون برنامه‌های کتابخوان و مسابقات فرهنگی در شهرستان فسا اجرا شده است.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا با بیان اینکه  فضاسازی کتابخوانی در شهر فسا انجام شده است، اضافه کرد: زیرساخت‌های کتابخوانی در فسا  فراهم است و فسا می‌تواند در سال جاری در جشنواره پایتختی کتاب ایران برگزیده شود.

 کرمی با اشاره به اینکه شهرداری فسا در پرداخت نیم درصد اهتمام داشته‌است، تأکید کرد که شهرداران باید تعهدات خود را در قبال کتابخانه‌های عمومی عملی کنند.

رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان فسا نیز در این نشست با بیان اینکه در سه سال گذشته در حوزه کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا اتفاق‌های خوبی رقم خورده است، عنوان کردک: در حال حاضر، هفت کتابخانه عمومی در شهرستان فسا وجود دارد  که در مجموع ۱۰۶ هزار جلد و هفت هزار نفر عضو فعال در این کتابخانه‌های وجود دارد.

محمدحسین فیروزی ادامه داد: علاوه بر این ساخت کتابخانه عمومی شهر نوبندگان و ایجاد پروژه در شهر قره بلاغ و روستاهای دستجه و فدشکویه، همچنین کتابخانه بوستان کتاب شهر فسا در حال پیگیری است.

وی با اشاره به افتتاح بخش کودک کتابخانه عمومی دکتر بهشتی فسا،‌گفت: بزرگترین بخش کودک کتابخانه های عمومی فارس در شهر فسا افتتاح شد که با فعالیت این بخش اعضای کودک کتابخانه‌های عمومی فسا، چهار برابر شده است.

 

 


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 129