منو1
Untitled
بر بال کتاب کازرون

بر بال کتاب کازرون

بر بال کتاب کازرون
1397/10/19 چهارشنبه پرواز با «بال کتاب» در مناطق محروم کازرون؛ طرح خدمات رسانی به مناطق محروم در کتابخانه های عمومی کازرون کلید خورد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون از اجرای طرح «بر بال کتاب» به منظور ارائه خدمات کتابخوانی در مناطق شهرستان کازرون خبر داد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون، ندا زنگنه کازرونی نژاد در این خصوص گفت: تعدادی از کتابداران فعال در حوزه کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون در نظر دارند که در قالب طرح «بر بال کتاب» به صورت هفتگی به مناطق محروم در حوزه شهرستان کازرون سر بزنند و با اجاری برنامه های فرهنگی کتابخوانی کودکان و نوجوانان را به عضویت در کتابخانه های عمومی دعوت کنند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کازرون اضافه کرد: در قالب این طرح کودکان ضمن آشنایی با کتاب های مناسب در حوزه سنی خودشان به صورت رایگان به عضویت نزدیکترین کتابخانه در منطقه خودشان در می آیند.

زنگنه با بیان اینکه برای تشویق بیشتر کودکان برای استفاده از خدمات کتابخانه، مسابقه هایی هم طراحی شده است، عنوان کرد: اجرای برنامه های قصه گویی، معرفی کتاب و مسابقه «معرفی بهترین کتابی که خوانده ام» از جمله برنامه های این طرح است

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون در ادامه از اجرای اولین جلسه طرح «بر بال کتاب» در مدرسه شهید حسینی ها در منطقه خشت خبر داد و گفت: در این بازدید یک نشست کتابخوان با همکاری دانش آموزان برگزار شد. همچنین تعداد زیادی از دانش آموزان با استفاده از فرم های ثبت نام رایگان در کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) خشت ثبت نام کردند.

وی اضافه کرد: در نشست کتابخوان مدرسه ای دانش آموزان این مدرسه کتاب های «ماجراهای لوک خوش شانس»، «حسنی می ره به کرمان»، «حشرات در قرآن»، «فیل در تاریکی»، «دزد دهل زن» و «رنگ در دنیای حیوانات» را معرفی کردند.

به گفته زنگنه این برنامه با خوانش و معرفی کتاب های «موش خودنما و شتر با صفا»، «70 قصه قد و نیم قد برای کودکان»، «عجب اشتباهی» و «داستان های کهن ایرانی» توسط کتابداران کتابخانه های عمومی برای بچه ها همراه بود.

وی در ادامه ضمن قدردانی از مسئولان مدرسه شهید حسینی ها خشت، عنوان کرد: تاکنون برنامه های گوناگونی همچون برگزاری کارناوال کتابخوانی، نمایشگاه کتاب در مدرسه، تکریم کتاب و کتابخوانی با تکیه بر شعار «حال خوش خواندن» در هفته کتاب، برگزاری شوراهای دانش آموزی و «بر بال کتاب» در این مدرسه برگزار شده است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 551