منو1
Untitled
انجمن ارسنجان

انجمن ارسنجان

انجمن ارسنجان

انجمن ارسنجان

انجمن ارسنجان

انجمن ارسنجان

انجمن ارسنجان

انجمن ارسنجان
1397/7/17 سه‌شنبه با هدف بررسی شرایط کتابخانه عمومی ملامحمد شفیع ارسنجانی؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ارسنجان تشکیل شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ارسنجان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ارسنجان روز یکشنبه 15مهرماه با موضوع بررسی وضعیت کتابخانه عمومی ملاشفیع ارسنجانی و بررسی شاخص های کتابخانه های این شهرستان تشکیل جلسه داد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار که با اشاره به اینکه سابقه کتابخانه عمومی ارسنجان بیش از نیم قرن است، به شاخص های کتابخانه ای در این شهرستان اشاره و عنوان کرد: ارسنجان در بحث شاخص های زیربنای کتابخانه ای، تعداد منابع و عضویت از میانگین استانی کمی بالاتر است که این شاخص ها بیش از هر چیز به سبب سابقه بسیار کتابخانه عمومی در این شهرستان است.

روح الله منوچهری با تصریح اینکه ارسنجان در حال حاضر سه کتابخانه عمومی نهادی و یک کتابخانه مشارکتی دارد، با تأکید بر اینکه امکان جابه جایی ساختمان کتابخانه عمومی ملامحمدشفیع ارسنجانی وجود ندارد، افزود: این کتابخانه در سال 1346 افتتاح شده است و ساختمان آن نیاز به مقاوم سازی و به سازی دارد که به زودی این اقدام انجام خواهد شد.

فرماندار شهرستان ارسنجان نیز در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه از نظر قانونی امکان واگذاری ساختمان کتابخانه عمومی ملاشفیع ارسنجانی نیست، خواستار اهتمام شورا و شهرداری ارسنجان در پرداخت منظم سهم کتابخانه های عمومی شد.

فرماندار ارسنجان با اشاره به پیشینه فرهنگی این شهرستان، خاطرنشان کرد: کتابخانه عمومی ارسنجان بیش از نیم قرن قدمت دارد و از جمله نخستین کتابخانه های عمومی فارس است همچنین اولین مدرسه نظام جدید استان نیز پس از شیراز در ارسنجان ساخته شده است.

گفتنی است در ادامه این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و فرماندار ارسنجان با حضور در کتابخانه عمومی ملامحمد شفیع ارسنجانی از این کتابخانه بازدید کردند. همچنین بازدید از کتابخانه های عمومی پروین اعتصامی روستای جمال آباد و ابوذر کتکی روستای کتک و گفتوگو با کتابداران از دیگر برنامه های روح الله منوچهری در شهرستان ارسنجان بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 180