منو1
Untitled
نشست کتابخوان سالمندان خرامه

نشست کتابخوان سالمندان خرامه

نشست کتابخوان سالمندان خرامه

نشست کتابخوان سالمندان خرامه

نشست کتابخوان سالمندان خرامه

نشست کتابخوان سالمندان خرامه
1397/7/24 سه‌شنبه گردهمایی پیران فرزانه؛ نشست کتابخوان سالمندان در خرامه برگزار شد نشست کتاب‌خوان مهر ماه کتابخانه عمومی محمدرسول الله(ص) خرامه ویژه سالمندان و با معرفی شش کتاب برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه، این نشست با حضور فرهاد جهانخواه، فرماندار شهرستان خرامه؛ حجت الاسلام محمد صباحی، امام جمعه خرامه؛ هادی ایزدی، شهردار، سید نورالدین ایزدی، رئیس شورای شهر خرامه؛ رحیم غیبی، رئیس دانشگاه آزاد این شهرستان و جمعی از مسئولان و مدیران ادارات به همراه کتابداران و با حضور بیش از 150 نفر از سالمندان و بازنشستگان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی در محل سالن آمفی تئاتر کانون شهدای دانش آموز برپا شد.

بهرام نجفی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان، در ابتدای این نشست کتاب «آمادگی جسمانی ویژه سالمندان» نوشته پاتریشیا‌ آ. بریل را معرفی کرد و گفت: این کتاب شامل مجموعه‌ای از برنامه‌های تمرینی است و به منظور پاسخ به نیازهای خاص سالمندان به گونه‌ای طراحی شده که دامنه حرکتی و کارایی عملکردی را بهبود بخشد. در این کتاب برنامه‌های تمرینی برای کار با سالمندان دچار بیماری های التهاب مفاصل، بیماری‌های مزمن ریوی، دیابت، بیماری‌های قلبی و فشار خون، پوکی استخوان، سکته مغزی و افسردگی همراه با تصاویر شکل انجام صحیح حرکات ارائه شده است.

فرهنگی بازنشسته غلامحسین زارع دومین کتاب خوان این نشست بود که از کتاب «تنور» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی گفت و خاطرنشان کرد: این کتاب مجموعه ای از داستان های کوتاه آقای کرمانی است. نویسنده در این کتاب از اتفاقات روستا و کودکانش می‌نویسد. از ویژگی داستان‌های این مجموعه، می‌توان به فضای ساده و صمیمانه روایت داستان اشاره کرد.

کتاب «عمود ۱۴۰۰» نوشته علی‌اکبر والایی سومین کتاب ارائه شده این نشست بود که توسط خانم پروانه زارع معرفی شد. این کتاب  روایت سفر پیاده‌روی اربعین است. وی این کتاب را بهترین راهنما برای زائران دانست و افزود: در این کتاب مخاطبین با مشکلات و خطرات سفر و همینطور لذت معنوی آن و انواع خدمت رسانی ها آشنا می شوند.

در ادامه نشست کتابخوان سالمندان، عبدالصمد درویشی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان کتاب «جوانمردترین جوان» را معرفی کرد و درباره آن گفت: این کتاب در قالب ۱۱۰ داستان کوتاه و واقعی، بخش‌هایی از زندگی امیر مؤمنان را در ۷ فصل با عنوان‌های «علی در دوران کودکی و نوجوانی»، «علی در مکتب تعلیم و تربیت»، «علی در محراب دعا و عبادت»، «علی در میدان جنگ و شجاعت»، «علی بر قلّه‌های اخلاق و فضیلت»، «علی در موضع ارشاد و هدایت» و «علی در عرصۀ کار و خدمت» ارائه می‌دهد.

وحید رضایی پنجمین کتاب‌خوان این نشست بود که کتاب «با سالمندان: یادآوری، تقویت حافظه و ایده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی برای فعالیت خلاق» نوشته کارولین آزبرن  را به اشتراک گذاشت و گفت: این کتاب مهارت های زندگی، راهکارهایی برای تقویت حافظه و ایده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی برای فعالیت خلاق را به سالمندان آموزش می دهد.

 آخرین کتاب معرفی شده، کتاب «سلام بر ابراهیم: زندگینامه و خاطرات شهید ابراهیم هادی» بود که توسط رضا معتضدیان، خبرنگار حوزه فرهنگی شهرستان معرفی شد. این کتاب زندگینامه‌ای مختصر از شهید مفقود‌الاثر ابراهیم هادی و 69 خاطره از خانواده‌، دوستان و همرزمان شهید است.

گفتنی است این نشست با همکاری مشترک اداره بهزیستی و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و به مناسبت هفته تکریم سالمندان و با دعوت از کانون بازنشستگان ادارات شهرستان  برگزار شد که در این مراسم افزون بر تجلیل از ارائه دهندگان کتاب، از تمامی سالمندان حاضر در نشست با اهدای کتاب تقدیر شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 562