منو1
Untitled
1397/12/1 چهارشنبه با ریاست فرماندار شهرستان کوار؛ انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوار برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست اشکان کاظمی فرماندار شهرستان و با حضور اعضای انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.

 به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوار، این جلسه با دستور کار بررسی مصوبات جلسات قبل پیرامون راه اندازی کتابخانه شهر طسوج و همچنین تشریح برنامه های دهه فجر  کتابخانه های عمومی برگزار شد.

اشکان کاظمی، فرماندار شهرستان کوار در این جلسه با  اشاره به فعالیت های خوب کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان گفت: باید تلاش کنیم با گسترش این فضاها در تمام نقاط شهرستان کودکان، جوانان، نوجوانان و سایر اقشار مردم را به سمت و سوی کتاب و کتابخوانی سوق دهیم؛ چرا که امروزه با گسترش شبکه‌های مجازی اکثر جوانان ما به نوعی با کتاب و کتابخوانی نامانوس گردیده اند و وظیفه ما این است که با راه‌اندازی کتابخانه، الفت و انسی که در گذشته بین کتاب و مردم وجود داشت را دوباره رواج دهیم.

 وی افزود:  علی رغم کم بودن اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان، خوشبختانه مشارکت های مردمی در جهت توسعه و  عمران و آبادی بسیار  چشمگیر است که  امیدواریم بتوانیم در جهت راه اندازی کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان نیز از این ظرفیت و پتانسیل بهره ببریم.

 رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در ادامه افزود: تلاش براین است که با راه اندازی کتابخانه های روستایی در سه روستای مظفری، ارباب سفلی و محمودآباد سه دانگ، بتوانیم گام های موثرتری در گسترش و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان برداریم.

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان در این دیدار به تشریح فعالیت‌های صورت پذیرفته در راستای اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل پرداخت و در خصوص احداث کتابخانه شهر طسوج گفت: با حمایت شورای شهر و شهردار طسوج زمینی برای ساخت کتابخانه درنظر گرفته شده است؛ امیدواریم به زودی با اعتباراتی که به این منظور تخصیص داده می‌شود، شاهد آغاز این پروژه باشیم.

علی اصغر عباس زاده همچنین اذعان داشت: با توجه به گسترش جمعیت در شهر کوار، احداث دومین کتابخانه عمومی  در شهر کوار ضروری به نظر می رسد.

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 321