منو1
Untitled


1397/12/5 يكشنبه با حضور فرماندار شهرستان ممسنی برگزار شد: نشست نقد و بررسی دو کتاب محمد محمودی نورآبادی در ممسنی جلسه نقد و بررسی کتاب های «خنده زار» و «هزار و یک جشن» اثر محمد محمودی نورآبادی در ممسنی برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشست نقد و بررسی دو کتاب «خنده زار» و «هزار و یک جشن» و تجلیل از محمد محمودی نورآبادی نویسنده انقلابی شهرستان ممسنی برگزار شد. در این برنامه که با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و  اداره آموزش و پرورش ممسنی و شورای اسلامی و شهرداری نورآباد، با حضور داوود ایوبی ایوبلو فرماندار ممسنی برگزار شد،  میثم محمدی دیگر نویسنده حوزه دفاع مقدس استان به بررسی این دو اثر پرداخت.

فرماندار ممسنی در این دیدار ضمن قدردانی از برگزاری این نشست و تقدیر از خانواده شهیدان محمودی، گفت: من همیشه بر بحت توسعه پایدار شهرستان خصوصاً در بخش فرهنگی را تأکید می کنم؛ ممسنی دارای مردمی با اصالت و با قدمتی هفت هزار ساله است.

ایوبی به گلایه نویسندگان از نبود جلسات معرفی و نقد و بررسی کتاب های نویسندگان بومی اشاره و عنوان کرد: با دعوت از فعالان فرهنگی در انجمن کتابخانه های عمومی، برای رونق جلسات نقد و بررسی تصمیماتی گرفته شد که در اولین گام طی یک ماه گذشته کتاب های «ممسنی و شولستانات» و «روزگار آموزگاری» اثر محمد کریم چوبینه بررسی شد. امروز نیز دو کتاب ارزشمند در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اثر محمد محمودی نویسنده برجسته شهرستان ممسنی نقد و بررسی می شود.

میثم محمدی منتقد این نشست نیز در ادامه به بررسی کتاب های محمد محمودی پرداخت و عنوان کرد: کتاب «خنده زار» با موضوع انقلاب است و جریان فعالیت های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی را در فضای روستایی و عشایری به تصویر کشیده است. نویسنده تلاش کرده جریان وقوع انقلاب اسلامی را یک محیط روستایی و در واقع یک ایل نشان دهد.

این نویسنده اضافه کرد: ماجرای رمان هزار و یک جشن نیز به تاریخ معاصر بر می گردد و زرق و برق های برگزاری جشن های سلطنتی را  با هزینه های گزاف بررسی می کند. داستان این رمان بستر حقیقی دارد و زبانی ساده روایت شده است.

گفتنی است که در پایان این دیدار از محمد محمودی نورآبادی نویسنده دو اثر، همچنین میثم محمدی منتقد این دیدار با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

 

 

 

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 519