منو1
Untitled
1398/2/24 سه‌شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس خبر داد: توزیع 3660 جلد کتاب جشنواره کتابخوانی رضوی در استان فارس روح الله منوچهری با اشاره به آغاز نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: تاکنون 3660 جلد کتاب از منابع این جشنواره به کتابخانه‌های عمومی فارس و سازمان‌هایی مشارکت کننده استانی ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، منوچهری با اشاره به اینکه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی 12 کتاب در حوزه های کودک، نوجوان و بزرگسال، آغاز به کار کرده است، اضافه کرد:  تاکنون 305 بسته از کتاب های جشنواره رضوی که شامل 3660 جلد کتاب است در کتابخانه های عمومی فارس و دستگاه های مشارکت کننده توزیع شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با تصریح اینکه، افزون براین نسخه الکترونیک تمام آثار برای استفاده علاقه مندان در سایت جشنواره بارگزاری شده است، اضافه کرد: در این راستا منابع بخش کودک این جشنواره نیز در فارس گویاسازی شده است همچنین بخش هایی از یک کتاب کودک نیز برای استفاده کودکان ناشنوا، به شیوه کتاب های مخصوص ناشنوایان در استان تولید شده است، که به زودی این آثار در اختیار کتابخانه های سراسر کشور قرار خواهد گرفت.

وی همچنین به منابع این جشنواره اشاره کرد و گفت: در این دوره، منابع منتخب مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین(ع) به‌ویژه امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت احمدبن موسی(ع) با بخش ویژه سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد(ع) معرفی شده است.  

منوچهری خاطرنشان کرد: کتاب‌های «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی، «کبوترها و آهوها» نوشته سید احمد میرزاده، «فاطمه و فاطمه» نوشته محمد مهاجرانی و «هشت قصه از امام جواد(ع)» نوشته حسین فتاحی در بخش کودک و سه کتاب «راز آن بوی شگفت»» نوشته فریبا کلهر، «با کبوترهای گنبد» نوشته احمد میرزاده و «درختی که بال در آورد؛ داستان‌هایی از زندگی امام جواد علیه‌ السلام» نوشته مجید ملامحمدی در بخش نوجوان انتخاب شده است. همچنین پنج کتاب «مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)» نوشته علی جانفزا، «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع ، «درّ عصمت»» نوشته علی اشرف عبدی، «زندگانی حضرت احمدبن موسی(ع) شاه‌چراغ» نوشته محمدرضا سنگری و «سیره تقوی؛ ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد(ع)» نوشته جواد محدثی در بخش بزرگسال، منابع معرفی شده برای این مسابقه هستند.

به گفته وی نهمین دوره جشنواره کتابخوانی با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) آغاز شده و مهلت شرکت در این جشنواره 28 خردادماه 1398 است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 115