منو1
Untitled1398/1/17 شنبه فرماندار فسا در جمع کتابداران شهرستان عنوان کرد: درزمینه توسعه زیرساخت های کتابخوانی در شهرستان تأکید داریم سلیمان کرمی، فرماندار شهرستان فسا به مناسبت پانزدهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور با مسئولان و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان فسا دیدار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا، سلیمان کرمی در دیدار با مسئولان و کتابداران کتابخانه های عمومی فسا، ضمن قدردانی از تلاش های گسترده مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان در ترویج فرهنگ کتابخوانی، عنوان کرد: کتاب نقش عمده ای در روند توسعه و تحولات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دارد و جامعه ای که در آن کتاب خواندن نهادینه شده باشد جزء جوامع مترقی و پیشتاز قلمداد می شود.

وی با تصریح اینکه کتاب باید از محتوا و ارزش فزاینده  برخوردار باشد، اضافه کرد: فردی که از کتاب استفاده می کند، باید در خود احساس تحول و دگرگونی مثبت کند. متولیان امر کتاب هم باید با پرهیز از نشر و ترویج کتب زرد و کم محتوا، نقش ارزنده ای در چاپ کتب پر محتوا ایفا کنند .

به گفته کرمی در جامعه فرهنگی و با قدمت همچون شهرستان فسا،  توان و قابلیت تبدیل شدن به پایتخت کتاب وجود دارد که با توجه به اقدامات مؤثر و مفید انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان،  این اتفاق دور از دسترس نیست .

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فسا در ادامه با بیان اینکه همواره در زمینه توسعه زیر ساخت ها در حوزه کتاب از قبیل تاسیس و یا تجهیز کتابخانه ها در نقاط مختلف شهرستان تأکید داشته ایم، اضافه کرد: با ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطوح مختلف،  شاهد جامعه ای پویا،  فعال و بالنده در تمامی عرصه ها خواهیم بود.

گفتنی است در این دیدار همچنین محمدحسین فیروزی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا با ارائه گزارش کمی و کیفی از فعالیت های سال 97، از رشد شاخص های کتابخوانی و کتابخانه ای و پیگیری پروژه های جدید تأسیس کتابخانه با همراهی خیرین و مسئولین خبر داد. این در حالی است که فرماندار فسا نیز با اهدای لوح تقدیر از خدمات کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان فسا قدردانی کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 170