منو1
Untitled
حاج احمد فرقانی
1398/1/11 يكشنبه «وز شمار خرد، هزاران بیش...» پیام تسلیت مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس درپی درگذشت خیر کتابخانه یار شیرازی روح الله منوچهری در پیامی درگذشت حاج احمد فرقانی، خیر نیک اندیش دوستدار کتاب شیراز را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در پی درگذشت ناگوار حاج احمد فرقانی خیر دوستدار کتاب شیرازی، عضو هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس و مؤسس کتابخانه مشارکتی مکتب جعفری شیراز، روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در پیامی این حادثه ناگوار را تسلیت گفت.

در متن پیام روح الله منوچهری در این خصوص آمده است:

«کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام»

در آغازین روزهای بهار و ابتدای سال جدید، خبر درگذشت ناگهانی مردی خیرخواه، نیک  اندیش و  پشتیبان فرهنگ، هنر و کتابخانه در شیراز، مجموعه کتابخانه های عمومی فارس را در اندوه بزرگی فرو برد.

حاج احمد فرقانی خیر دوستدار کتاب شیرازی، عضو هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس، بزرگ مردی که همواره برای خدمت کردن در راه کتاب و کتابخوانی طلایه دار بود و در حمایت از کتابخانه های عمومی از هیچ کوششی دریغ نکرد. تأسیس و اداره کتابخانه مشارکتیِ برگزیده و فعال «مکتب جعفری» شیراز، تأسیس کتابخانه مشارکتیِ دوستدار کتاب کشور «امیر میرزایی» روستای فیشور لارستان، همراهی مستمر در اقدامات خیرخواهانه در حوزه کتاب، حضور همیشگی در برنامه های ترویج کتابخوانی در استان، عضویت اصلی انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس و تلاش برای شناسایی و جذب خیرین و دعوت از آن ها برای فعالیت در حوزه کتاب تنها بخشی از اقدامات وی بود.

بی شک جامعه کتابدوست استان فارس، زحمات این انسان بزرگ را هرگز از یاد نخواهند برد و تمامی کودکان و جوانانی که در دامان کتاب به ویژه کتابخانه های مشارکی مکتب جعفری شیراز و «امیر میرزایی» فیشور لارستان،  بالیده و به شکوفایی رسیده اند، در تلاش های خود، خاطره بزرگ مردی را زنده می کنند که بیش از هر چیز یار «یار مهربان» بود.

این جانب در نهایت اندوه ضمن همدردی با خانواده این انسان والا، از سوی جامعه کتابداران فارس، این اتفاق دردناک را به خانواده ایشان، خیرین فارس به ویژه خیران حوزه کتاب و کتابخوانی و مجموعه کتابخانه های عمومی تسلیت عرض می کنم و برای بازماندگان ایشان صبر و بردباری آرزومندم.

یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد...

روح الله منوچهری

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 255